نواب نصیرشلال در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، درباره وضعیت تیم ملی در آستانه مسابقات قهرمانی آسیا گفت: طبق خواسته کنفدراسیون آسیا لیست ۱۲ نفره را اعلام کردیم اما قرار بر این شده که تا زمان برگزاری مسابقات این لیست رسانه‌ای نشود تا وزنه‌بردارانی که شانس کمتری برای اعزام به این مسابقات دارند یا نفراتی که فیکس هستند دچار بی‌انگیزگی نشوند. به همین خاطر تصمیم گرفتیم فعلاً لیست اعزامی را تا نزدیکی مسابقات اعلام نکنیم.
اعزام وزنه‌برداران جوان به قهرمانی آسیا
وی افزود: خدا را شکر شرایط ملی‌پوشان حاضر در اردو خوب است، وزنه‌برداران کم‌تجربه و جوان را به اردو دعوت کردیم و از الان روی آن‌ها برای سال آینده کار می‌کنیم. قصدمان این است که به تیم جوان و بانگیزه‌ای تمرین دهیم تا بتوانند پشتوانه برای سال‌های آینده باشند، بر همین اساس کسانی که به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام می‌شوند بیشتر از وزنه‌برداران جوان و کم تجربه هستند.
رسول شرایط سختی را تجربه کرد
سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری در مورد وضعیت رسول معتمدی و نگرانی از بابت مسائل روحی و روانی این وزنه‌بردار اظهارداشت: مسائل روحی و روانی رسول با بقیه افراد جامعه کمی متفاوت است. او سال گذشته در جریان مسابقات لیگ با یک اتفاق خاص روبه‌رو شد و طبیعی است که الان شرایط سختی داشته باشد. شاید حضور یک روانشناس در کنار رسول و درک شدنش از سوی او، بسیار زمان‌بر خواهد بود.
به او کمک می‌کنیم تا شرایط بهتری پیدا کند
نصیرشلال تأکید کرد: ما خودمان براساس تجربیاتی که از سال‌های گذشته داشتیم با او صحبت می‌کنیم. در گذشته هم خیلی از وزنه‌برداران با این شرایط روبه‌رو شدند و برخی از آن‌ها توانستند دوباره روی تخته بروند و برخی دیگر نه. ما تلاش می‌کنیم با تمرینات بتوانیم به لحاظ روانی به او کمک کنیم. با ایجاد شرایط انگیزه سازی و قرار دادن او در موقعیت رقابت به رسول کمک می‌کنیم تا روند بهتری داشته باشد. امیدواریم خودش هم زودتر به این نتیجه برسد. او با آسیب‌دیدگی سختی مواجه شد و معمولاً بعد از این آسیب دیدگی‌ها وزنه‌بردار این نگرانی را دارد که آیا می‌تواند دوباره ریسک کند یا خیر و اگر خدای نکرده دوباره آسیب ببیند چه اتفاقی می‌افتد، همین این عوامل باعث می‌شود وزنه‌بردار محتاط‌تر شود.

روی وزنه‌بردارانی که شانس سهمیه دارند متمرکزیم
سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری در پاسخ به این سوال که در فاصله ۸ ماه مانده به المپیک به مدال‌آوری در المپیک چقدر خوشبین است، عنوان کرد: تیمی که در اختیار داریم حدود ۱۷ -۱۸ وزنه‌بردار را در ترکیب خود دارد. به تمام وزنه‌بردارانی که شانس برای آن‌ها قائل شدیم فرصت دادیم و امیدوارم از آن استفاده کنند، این برنامه بلندمدت ماست. اما برنامه کوتاه مدت ما تمرکز روی افرادی است که شانس کسب سهمیه المپیک را دارند و بتوانند در آن مسابقات شرکت کنند که فکر می‌کنم ۶ تا ۷ نفر هستند.
در دسته ۱۰۲ کیلوگرم رنکینگ ضعیفی داریم
وی گفت: شرایط وزنه‌برداری برای کسب سهمیه المپیک تقریباً مشخص است، در دسته ۸۹ و فوق سنگین به لحاظ رکوردی اوضاع خوبی داریم اما در دسته ۱۰۲ کیلوگرم رنکینگ ضعیف‌تری داریم، با این وجود ۵ تا ۶ ماه فرصت برای تمرین کردن پیش رو داریم و فکر می‌کنم اگر بتوانیم شرایط را کنترل کنیم مدعی کسب مدال هستیم، البته به شرطی که شرایط اردوها خوب پیش برود و بتوانیم آسیب دیدگی را کنترل کنیم. مهره‌هایی که در اختیار داریم از الان نمی‌توانیم شانس کسب مدال طلای صد در صد را برای آن‌ها قائل شویم. با این حال ما تلاش می‌کنیم شرایط به نحو خوبی پیش برود.
نیاز نبود داوودی در لیگ رکورد بالا بزند
نصیرشلال در مورد وضعیت علی داوودی و رکوردهایی پایینی که در لیگ برتر ثبت کرد، گفت: متأسفانه برخی افراد درکی کمی از وزنه‌برداری دارند، شاید هم برخی از آن‌ها می‌دانند صحبت‌هایشان غلط است و به لحاظ فنی اشتباه است که وزنه‌بردار در این موقعیت در اوج آمادگی باشد، اما اصرار به بیان این صحبت‌های اشتباهی دارند. من اصلاً به صحبت‌های این افراد چه تخریب و چه تشویقشان اصلاً اهمیت نمی‌دهم. علی داوودی با توجه به قراردادی که دارد باید در خدمت تیم‌اش باشد. مسئولان و اعضای کادر فنی تیم هم از داوودی خواستند که در وزن خودش نفر اول باشد و پیروزی کسب کند. این اتفاق رخ داده و در دو ضرب هم یک حرکت زده و انصراف داده چرا که اصلاً نیاز نبوده ادامه دهد.

داوودی به مسابقات جام جهانی تایلند هم نیاز ندارد
وی گفت: صحبت‌هایی که دوستان در این مورد بیان می‌کند اصلاً اهمیتی ندارد چرا که داوودی طبق قراردادی که با تیم‌اش داشته و طبق خواسته آن‌ها وزنه زده است. خوشبختانه علی شرایط خیلی خوبی دارد و اصلاً نیاز نیست که در اوج آمادگی باشد. سهمیه او برای المپیک پاریس با توجه به شناختی که ما از رقبایش داریم قطعی است، حتی برنامه‌ریزی ما برای او، در مسابقات جام جهانی تایلند هم نیست و نیازی به آن مسابقه ندارد. برنامه‌ریزی ما برای او که در اوج آمادگی باشد در مسابقات المپیک است. البته در این دوره شرایط کسب سهمیه در دسته فوق سنگین نسبت با گذشته تفاوت زیادی پیدا کرده است. در دسته فوق سنگین تالاخادزه فاصله زیادی با بقیه ورزشکاران دارد اما او هم نسبت به سال گذشته و حتی المپیک قبلی افزایش رکورد داشته و با توجه به انگیزه‌ای که دارد روند رو به رشدی خواهد داشت و امیدواریم در المپیک روی سکو برود.
دهدار در قهرمانی آسیا غایب است
سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری در مورد غیبت دهدار در اردوی تیم ملی گفت: رضا با هماهنگی کادر فنی و با توجه به اینکه در مسابقات آسیایی هم شرکت نمی‌کند در اردو نیست. در واقع این فرصت را به او دادیم تا اسفندماه بیرون از اردو باشد و ۶ ماه آخر در کنار تیم باشد. بقیه بچه‌ها هم در اردو هستند. مصطفی جوادی و علی داوودی به خواسته خودشان در اردو حضور دارند و تمرینات را پیگیری می‌کند، البته تمریناتشان خیلی سنگین نیست چون از الان زود است که تحت فشار قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.