افزایش تولید نفت چین در سال ۲۰۲۳

افزایش تولید نفت چین در سال ۲۰۲۳

به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از تلویزیون دولتی سی‌سی‌تی‌وی چین، مجموع تولید نفت خام چین در سال ۲۰۲۳ میلادی به ۲۰۸ میلیون تن معادل روزانه ۴ میلیون و ۱۶۰ هزار بشکه رسید.
این رقم که طبق محاسبات رویترز افزایش ۱.۶ درصدی را نسبت به سطح تولید در سال ۲۰۲۲ نشان می‌دهد، نشان‌دهنده کاهش پیش‌بینی‌شده رشد تولید است، زیرا شرکت‌های ملی نفت چین برای افزایش تولید به@دنبال بهره‌برداری از ذخایر عمیق‌تر و چالش برانگیزتر هستند.
داده‌های رویترز نشان می‌دهد پکن در بحبوحه امنیت انرژی به دنبال افزایش تولید بوده، تولید نفت چین در بازه زمانی سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲ به‌طور میانگین سالانه ۲ درصد رشد داشته است.
تولید نفت چین در بازه زمانی سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ میلادی در پی افت برداشت نفت از میدان‌های قدیمی در بخش‌ خشکی حدود ۱۲ درصد کاهش یافت.
در گزارش‌ها آمده است که تولید نفت چین در بخش فراساحل بیش از ۶۰ درصد از افزایش تولید کشور طی چهار سال گذشته را به خود اختصاص داده است.
بر اساس این گزارش، مجموع تولید گاز طبیعی چین در سال ۲۰۲۳ به ۲۳۰ میلیارد متر مکعب رسیده است که نشان از افزایش ۵.۶ درصدی نسبت به سطح سال ۲۰۲۲ میلادی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.