استقرار ۴۰ آتش‌نشان در سه نقطه از شهر تهران در تمرین امداد هوایی

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به شرکت سازمان آتش نشانی در تمرین امداد هوایی اظهار کرد: در مانور امروز نیروهای سازمان آتش نشانی نیز همپای دیگر نیروهای امدادی در سه نقطه فرودگاه سپهر، بوستان ولایت و مرکز آموزش ایثارگران مستقر می‌شوند.

به گزارش ایسنا، قدرت الله محمدی در مورد تمرین امداد هوایی امروز پایتخت اظهار کرد: نیروهای سازمان آتش نشانی نیز در این مانور حضور دارند و در فرودگاه سپهر، تجهیزات آتش نشانی  به وسیله بالگرد به نقطه بحرانی حمل خواهد شد، در مرکز آموزش ایثارگران، نیروهای واکنش سریع زلزله به نقطه بحرانی توسط امداد هوایی منتقل می شوند و در بوستان ولایت آتش نشانانی عملیات اطفا حریق هوایی انجام می دهند.

بنا براعلام سایت شهر، وی خاطر نشان کرد: حدود ۴۰ آتش نشان در این مانور عملیات فعالیت می کنند.

تمرین امداد هوایی در ۱۶ سایت پروازی پایتخت

لازم به ذکر است، صبح امروز تمرین امداد هوایی با هدف آمادگی برای بحران‌های طبیعی از جمله زلزله، با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، حسین نظری معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران،علی نصیری رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و جمعی از مدیران شهری و اصحاب رسانه آغاز شد.

این تمرین از حدود ساعت هشت صبح امروز در ۱۶ سایت پروازی پایتخت از جمله فرودگاه‌ها و بیمارستان‌های تهران با استفاده از ۶ بالگرد، چهار هواپیمای بال ثابت و سه پهپاد و با همکاری ۲۰ دستگاه و سازمان آغاز شده است.

در تمرین امداد هوایی اقداماتی همچون انتقال مصدوم از طریق بالگرد، انتقال امدادگران از طریق بالگرد، عملیات بارریزی هوایی، اسلینگ و انتقال تجهیزات، اطفاء حریق هوایی، چرخ ریزی محموله‌های امدادی، امدادگر و سوار کردن خودروهای امدادی به هواپیمای بال ثابت انجام می‌شود.

انتهای پیام

انتهای پیام