Monday, 6 February , 2023
امروز : دوشنبه, ۱۷ بهمن , ۱۴۰۱ - 16 رجب 1444
آیا قطر به ایران گاز صادر خواهد کرد ؟

بالاترین نرخ خوراک پتروشیمی در خاورمیانه

افزایش سقف قیمت خوراک از ۵۰۰۰ به ۷۰۰۰ تومان برای سال آتی به معنی افزایش ۴۰ درصدی قیمت خوراک پتروشیمی ها در سال آتی خواهد بود و این شاید چراغ سبزی برای واردات گاز قطر برای پتروشیمی های ایران باشد. اقدامی که صرفه صادراتی محصولات پتروشیمی ایران را کاهش خواد داد.

23 دی 1401

ناظران صنعت ساختمان عاجز از نظارت بر ساختمان

هوای سرد و ساختمان هایی که گرم نمی شوند

واقعیت تلخی که امروز در این هوای سرد آدم را به فکر فرو می برد . هر چه قدر پیچ گاز و بخاری زیاد می کنیم خانه ها گرم نمی شود. انگار ننه سرما با بساز بنداز های شهر دست به یکی کرده اند . دست شهرداری ها ، ناظران ساخت ، بساز بندازهاو نهاد های نظارتی برای تضییع سرمایه های ملی در یک کاسه است.

20 دی 1401

آیین تجلیل از فعالان صنعت پتروشیمی با حضور مدیرعامل، اعضای هیات مدیره، معاونان مدیرعامل و مدیران امور بانک ملت و مدیران ارشد بیش از 75 شرکت حوزه پتروشیمی کشور برپا شد.

گردهمایی باشکوه مدیران صنعت پتروشیمی به میزبانی بانک ملت

مدیرعامل بانک ملت با اشاره به نقش صنعت پتروشیمی در اقتصاد، تولید و اشتغال کشور، تاکید کرد: سرمایه‌گذاری در این صنعت موجب تحرک بخشیدن به سایر بخش‌های اقتصاد شده و توسعه تولید و صادرات محصولات پتروشیمی به افزایش اشتغال، رونق بخشیدن به سایر بخش‌های اقتصادی و ارزآوری در نهایت توسعه کشور منتهی خواهد شد.

15 دی 1401

مدیریت مصرف سوخت باید مورد توجه قرار گیرد

سالاری گفت:زمانی که در تهران ۱۶۰ میلیون متر مکعب گاز مصرف می‌شود که آلایندگی را به دنبال دارد. همچنین حجم مصرف بنزین نیز در کشور زیاد است که همین موضوع نیز موجب ایجاد آلایندگی درکشور می‌شود.

03 دی 1401

افزایش سهم سی ان جی از سبد سوخت کشور

کاظم نژاد گفت: با هدف افزایش سهم سی‌ان‌جی در سبد سوخت کشور، همکاری با شرکت‌های خودروسازی برای تولید خودروهای دوگانه‌سوز و ارتقا کیفیت آنها در انجام است.

03 دی 1401

وزارت نیرو و محیط زیست! گچساران موش آزمایشگاهی نیست/ رسانه دولت با دم شیر بازی نکند

چرا تندی تیترها و مطالب خبرگزاری جمهوری اسلامی مختص گروه اقتصاد شاخه “نفت و انرژی” بوده و به دیگر بخش ها مانند اجتماعی، کشاورزی و حتی محیط زیست سرایت نکرده است؟ این کمی شک برانگیز شده و ریشه را باید در آنجا جست.

03 دی 1401

ضرورت شناسایی نقاط خطر مناطق عملیاتی صنعت نفت

عباس رزمی در آیین اختتامیه سیزدهمین دوره ارزیابی عملیاتی – تخصصی آتش‌نشانان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی بر شناسایی نقاط خطر بومی مناطق عملیاتی شرکت ملی نفت تاکید کرد.

02 دی 1401

7 میلیارد کره ای بزرگ تر است از 70 میلیارد کانادایی

۷۰ میلیارد دلار رفت کانادا و صنعت پتروشیمی نیازمند ۷۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری

به گزارش انجمن بازرگانی ایران و کانادا از آغاز شروع به کار دولت سیزدهم بالغ بر ۷۰ میلیارد دلار سرمایه های ایرانیان به سمت کانادا حرکت کرده . در حالی که هیئت ویژه ای برای وصول طلب ۷ میلیارد دلاری به سمت کره جنوبی عازم شده است . گرهی که با دست باز می شود و به دندان گرفته ایم . ایجاد انگیزه تولید داخلی و ثبات سیاسی و اجتماعی و امنیت روانی برای شهروندان می توانست جلوی خروج سرمایه های مردمی را از کشور بگیرد .

02 دی 1401

توزیع بنزین سوپر ازسرگرفته شد

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به اینکه از هفته جاری، توزیع بنزین سوپر در کشور، ازسرگرفته شد، گفت: هم‌اکنون هیچ بنزینی با اکتان کمتر از ۸۷ در کشور توزیع نمی‌شود.

01 دی 1401

زنگ خطر مصرف گاز به صدا درآمد

جولایی اعلام کرد که با ورود یک جبهه هوای سرد و سامانه بارشی به کشور از روز پنجشنبه (یکم دی‌ماه)، پیش‌بینی می‌شود مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری به بیش از ۶۷۰ میلیون متر مکعب در روز برسد.

30 آذر 1401

مردم کدام کشورها عایدی بیشتری از نفت دارند؟

آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می‌دهد متوسط درآمد نفتی سرانه اوپک در هفت‌ماهه سال جاری میلادی ۹۵۰ دلار بوده است که این رقم نزدیک به کل درآمد سرانه نفتی اوپک در ۱۲ماهه سال ۲۰۲۱ یعنی ۱۱۰۴ دلار است. اعضای اوپک درآمد نفتی سرانه متفاوتی در هفت‌ماهه ۲۰۲۲ داشته‌اند و شکاف درآمدی عمیقی از این […]

29 آذر 1401

از توجیه عجیب معاون وزیر در خصوص مازوت سوزی تا ماجرای بیرون کردن چینی‌ها از صنعت نفت ایران توسط وزیر نفت دولت روحانی

⬅️رییس کل بانک مرکزی: آمار فروش نفت محرمانه است.   ⬅️وزیر نفت : دولت سیزدهم کیفی‌سازی را در پالایشگاه آبادان و همه پالایشگاه‌های کشور آغاز کرده است.   ⬅️جلیل سالاری معاون وزیر نفت: استفاده از سوخت گازوئیل و مازوت در شرایط کمبود گاز، ضرورتی اجتناب‌ناپذیر و رویه‌ای متداول در دنیا است!   ⬅️تجارت نیوز: برخی […]

28 آذر 1401

زائرسرای شماره دو صنعت نفت در مشهد مقدس ساخته می شود

به گزارش نفت آنلاین ، بر این اساس، گزارش ماهانه شرکت مهندسی و ساختمان صبا نفت، روز چهارشنبه (۲۳ آذرماه) در سی‌وهفتمین نشست، شورای‌عالی پروژه‌ها، موید آن است، پروژه‌های جاری و مهم شرکت ساختمانی صبا نفت در زمان مقرر به سرانجام خواهد رسید و عواید آن‌ها مانند سایر فعالیت‌های اقتصادی گروه در مسیر توسعهٔ اقتصادی […]

28 آذر 1401

اخبار کوتاه نفت آنلاین از آخرین تحولات نفتی

⬅️قیمت نفت سنگین ایران به ۷۳ دلار رسید.   ⬅️قیمت سبد نفتی اوپک ۵۰ سنت افزایش یافت.   ⬅️معاون وزیر نفت که پیش از این علت کمبود بنزین سوپر در کشور را مصرف بالای بنزین و انجام تعمیرات در پالایشگاه های کشور اعلام کرده بود،از عملیاتی شدن همه واحدهای تولیدی خبر داد و گفت: بنزین […]

27 آذر 1401