Monday, 6 February , 2023
امروز : دوشنبه, ۱۷ بهمن , ۱۴۰۱ - 16 رجب 1444
آرشیو : خوزستان
معاون ساخت اداره کل راه و شهرسازی خوزستان:

باند دوم محور اهواز – خرمشهر در حال ساخت است

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی خوزستان از احداث باند دوم در ۲۰ کیلومتر از محور اهواز - خرمشهر خبر داد و گفت: اسناد مناقصه ۳۰ کیلومتر دیگر این مسیر از سمت اهواز به سوی خرمشهر آماده شده و به زودی پیمانکار این طرح مشخص و پس از آن عملیات اجرایی آغاز می شود.

17 بهمن 1401

شهردار:

وضعیت فاضلاب و معابر اهواز مورد گلایه شهروندان است / شهر تا نوروز آماده می‌شود

شهردار اهواز با اشاره به اینکه امروز طرح‌های بزرگی مثل طرح فاضلاب شهری و آسفالت معابر شهر که مورد گلایه برخی از شهروندان هست با قوت و قدرت در حال برنامه‌ریزی و انجام است، گفت: این طرح‌ها را با کمترین زمان و با کیفیت مطلوب پیش می‌بریم و شهر را برای ایام نوروز آماده می‌کنیم.

17 بهمن 1401

۶۵ طرح راهداری در خوزستان آماده بهره‌برداری است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان با بیان اینکه ۶۵ طرح راهداری و حمل و نقل جاده ای در این استان آماده بهره برداری است گفت: این طرح در روزهای باقیمانده از دهه فجر به بهره برداری می رسند.

16 بهمن 1401

رئیس شورای شهر خبر داد

ظرفیت ناوگان اتوبوسرانی اهواز دو برابر خواهد شد

عضو شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به تلاش برای به استاندارد رساندن ناوگان حمل و نقل عمومی شهرداری اهواز گفت: برنامه ریزی‌های لازم برای راه اندازی بی. آر. تی انجام شده و از ابتدای سال آینده اقدامات عملی آن آغاز خواهد شد.

16 بهمن 1401

تعیین مهلت دادستان برای رفع نواقص جاده‌ای ایذه

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ایذه خواستار توجه بیشتر اداره کل راهداری استان خوزستان به وضعیت جاده‌های این شهرستان شد و گفت: اقدامات لازم برای رفع نواقص جاده‌ای باید ظرف سه ماه آینده انجام شود.

16 بهمن 1401

عضو شورای اسلامی شهر خبر داد

راه‌اندازی بی‌آرتی در اهواز از سال آینده عملیاتی می‌شود

عضو شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به تلاش برای به استاندارد رساندن ناوگان حمل و نقل عمومی شهرداری اهواز گفت: برنامه ریزی‌های لازم برای راه اندازی بی. آر. تی انجام شده و از ابتدای سال آینده اقدامات عملی آن آغاز خواهد شد.

16 بهمن 1401

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان مطرح کرد

هشدار عواقب حفاری‌های جدید شرکت نفت در تالاب هورالعظیم

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان با انتقاد از فعالیت مجموعه نفت در تالاب هورالعظیم و تاثیر آن بر خشکی این تالاب گفت: شرکت نفت عزم دارد در مخزن شماره یک تالاب هورالعظیم حفاری کند و آن را خشک کند؛ اگر این حفاری انجام شود چیزی به نام تالاب هورالعظیم باقی نمی‌ماند.

15 بهمن 1401

نماینده مسجدسلیمان:

سیاست انتقال آب از سرچشمه‌های خوزستان باید رفع شود

نماینده مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس برنامه قرار بود ۳۰ درصد منابع آبی را از دریا تامین کنیم اما در خوزستان در این زمینه چه اتفاقی افتاد که همه بر کارون تلنبار شده‌ایم؟

15 بهمن 1401

نماینده شادگان:

حق‌آبه کارون از سرشاخه‌ها منتقل می‌شود / احداث سد مارون ۲ هنوز روی میز است

نماینده شادگان در مجلس شورای اسلامی گفت: انتقال آب از سرشاخه‌های کارون یکی از خطرهایی است که همه منطقه را نابود می‌کند؛ متاسفانه هنوز کسانی هستند که حق‌آبه را از سرشاخه‌های کارون می‌گیرند و به جای دیگر منتقل می‌کنند.

15 بهمن 1401

نماینده ماهشهر خبر داد

ورود روزانه ۱۵۶ هزار مترمکعب پساب پتروشیمی به خورهای ماهشهر

نماینده ماهشهر، هندیجان و امیدیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آلودگی خورهای منطقه گفت: متاسفانه در حال حاضر روزانه ۱۵۶ هزار مترمکعب پساب صنایع پتروشیمی وارد خورهای ماهشهر می‌شود.

15 بهمن 1401

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان عنوان کرد

کاهش مساحت آبی هورالعظیم به ۳۰ درصد در تابستان / بی‌توجهی نگران‌کننده به تالاب‌های خوزستان

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با تاکید بر ضرورت تامین حق‌آبه تالاب‌ها، گفت: بی‌توجهی به تالاب‌های خوزستان ما را نگران کرده است؛ متاسفانه تالاب‌های خوزستان در معرض تهدید جدی تامین نشدن حق‌آبه‌ها هستند.

14 بهمن 1401