جشن عروسی باشکوه پسر ۱۷ساله رهبر چچن


۱۲۹۳۷۶۲
رهبر چچن با برگزاری مراسمی باشکوه ازدواج پسر ۱۷ ساله خود را جشن گرفت.

فرارو: مراسم جشن عروسی باشکوه پسر ۱۷ ساله رهبر چچن در گروزنی پایتخت چچن برگزار شد.

یک جشن مجلل در پایتخت چچن برگزار شد و کاروان عروسی متشکل از اتومبیل‌های لوکس همراه با اتومبیل‌های امنیتی در امتداد یک خیابان خالی شروع به حرکت کرد.

نام عروس اعلام نشده و گزارش شده است که جاده‌ها در مسیر حرکت کاروان عروسی مسدود شده اند. همچنین ساکنان از فیلمبرداری از این مراسم منع شده‌اند.

از سوی دیگر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به داماد، احمد قدیروف، یکی از ۱۴ فرزند رهبر چچن ازدواج او را تبریک گفت.

دیدار احمد قدیروف با رئیس جمهور روسیه در تاریخ ۴ مارس صورت گرفت. رهبر چچن گفته که احمد قدیروف به عنوان رئیس هیئت مدیره شعبه جنبش اول کودکان و جوانان به ملاقات با پوتین رفت و افزود که پوتین شخصاً به او ازدواج روز‌های آینده‌اش را تبریک گفت.

سه روز پس از برگزاری جشن عروسی، رسانه‌های دولتی چچن جزئیاتی در مورد نحوه برگزاری این مراسم منتشر نکردند.

در قفقاز شمالی ـ از جمهوری چچن، جمهوری اینگوشتیا، جمهوری اوستیای شمالی-آلانیا، جمهوری کاباردینو-بالکاریا و جمهوری قره‌چای و چرکس ـ هنوز عرف ازدواج در سنین پایین وجود دارد. اگرچه افراد زیر سن قانونی نمی‌توانند طبق آیین نامه روسیه ازدواج کنند، مقامات محلی می‌توانند ازدواج‌ها را در اوایل ۱۶ سال تصویب کنند. اما در چچن هنوز مواردی از ازدواج در سن ۱۴ سالگی وجود دارد.

رمضان قدیروف پیش از این جزو جدایی‌طلبان اسلامگرای چچن‌تبار بود و پدرش، احمد قدیروف، مفتی جدایی‌طلبان و اولین رئیس جمهوری چچن بود. اما قدیروف پدر در جریان جنگ دوم چچن جهت عوض کرد و به خدمت ولادیمیر پوتین درآمد. پسر او نیز اینک از نزدیک‌ترین متحدان پوتین است.

 جشن عروسی باشکوه پسر ۱۷ساله رهبر چچن