کارنامه درخشان سنگ آهن مرکزی ایران در حوزه مسئولیت اجتماعی

جلسه تلفیقی کشوری و استانی کارگروه ملی ترویج ازدواج و کاهش طلاق مرتبط با طرح شهرستان بافق با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، مهران فاطمی استاندار یزد، مجتبی حمیدیان مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران، محمدعلی صمیمی فرماندار شهرستان بافق و جمعی از مسئولان استان یزد و شهرستان بافق در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه ضمن گرامیداشت سالروز شهادت دکتر بهشتی و شهدای هفتم تیر، درباره ۲ طرح سامان خانواده و شاخه نبات استان یزد که موضوع آن تحکیم بنیان خانواده است، تبادل نظر و گفت‌وگو شد.

تاثیرگذاری موضوعات فرهنگی در حوزه اقتصادی

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در این جلسه با اشاره به اینکه شرکت هزینه‌های مناسبی را برای حوزه‌های ورزشی، فرهنگی و اجتماعی خانواده‌های کارگران وکارمندان انجام داده است، گفت: در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی- فرهنگی شرکت، مجموعه‌های مختلف ایجاد  کرده‌ایم  و در بحث خانواده همزمان در شهرستان بافق، فعالیت‌های فرهنگی خوبی را اجرا کردیم و در حال برنامه‌ریزی برای افزایش این فعالیت‌ها هستیم. 

حمیدیان افزود: موضوعات فرهنگی و اجتماعی به طور قطع روی موضوع‌های اقتصادی شرکت اثرگذار است و شرکت سنگ آهن مرکزی ایران با نگاه اقتصادی در حوزه فرهنگی و اجتماعی وظایف و فعالیت‌های خود را انجام می‌دهد.

او به برگزاری ده ها کارگاه با محوریت مفاهیم دینی و روانشناسی در حوزه خانواده اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در دوره جدید حضور اساتید و مشاوران برجسته منطقه ای و کشوری را در این دوره ها بیش از قبل داشته ایم و مرکز مشاوره شرکت نیز تقویت شده است و خدمات ویژه ای در حوزه خانواده به همکاران و شهروندان ارایه می دهد.

وی تصریح کرد: شرکت سنگ آهن مرکزی ایران با قدمت ۵۰ ساله و با برخورداری از حدود ۶ هزار نفر نیروی انسانی در راستای عمل به موضوعات مسئولیت اجتماعی – فرهنگی برای تحکیم بنیان خانواده فعالیت‌های درخور توجه‌ای داشته است که از این لحاظ درباره زیرساخت و سخت افزار مشکلی نداریم اما در حوزه نرم افزار خواستار توسعه بیشتر هستیم.

سنگ آهن مرکزی ایران الگویی مناسب در حوزه مسئولیت اجتماعی

مهران فاطمی استاندار یزد هم طی سخنانی با اشاره به اینکه در دولت سیزدهم رشد ۳۵ درصدی اعتبارات دستگاه‌های فرهنگی استان یزد را داشته‌ایم، گفت:اجرای طرح ۴ هزار حافظ قرآن کریم، سامان خانواده و طرح شاخه نبات در استان یزد موجب شده است تا رتبه این استان در آمار طلاق کشوری ۲۶ باشد که امیدواریم این رتبه نزول بیشتری هم کند.

استاندار یزد برخورداری زوجین از ۶ نوع تخصص ترویج، تسهیل، تشکیل، تحکیم،تکلیف وتعالی در حوزه تشکیل خانواده را مهم ارزیابی کرد و گفت: شرکت سنگ آهن مرکزی ایران که بیش از ۶ هزار پرسنل دارد می‌تواند به عنوان الگوی مناسب برای شرکت‌های استان یزد برای عمل به مسئولیت اجتماعی و فرهنگی خانواده‌های کارمندان و کارگران باشد.

وی افزود: استان یزد یک استان خانواده محور است که برای تحکیم بنیان خانواده در این استان ۱۰ برنامه تحولی در حال اجراست.

کارنامه درخشان سنگ آهن مرکزی ایران

حجت الاسلام و المسلمین عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در حوزه مسئولیت اجتماعی و فرهنگی برای تحکیم بنیان خانواده‌های کارگران و کارمندان گام های موثر ومثبتی برداشته است، گفت: شرکت سنگ آهن مرکزی ایران کارنامه درخشانی در زمینه عمل به مسئولیت اجتماعی- فرهنگی خود در قبال خانواده‌های کارمندان و کارگران خود دارد که از این بابت از مهندس حمیدیان تشکر می کنیم. 

دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: امروز دشمن، استانهای مذهبی کشور همچون قم، خراسان رضوی، یزد، اصفهان و فارس را مورد توجه قرار داده است تا به لحاظ فرهنگی و مقابله با موضوع تحکیم خانواده عملیات‌های روانی خود را اجرا کند.

وی افزود: سند مهندسی فرهنگی استان یزد باید تدوین و اجرا شود که این سند حاوی ۳۰۴  برنامه عملی است که با اجرای آن باید در خانواده‌های ایرانی احساس جنگ فرهنگی در مقابل دشمن تداعی شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: حدود ۸ میلیون نفر  ازجمعیت کشور سن کمتر از ۶ سال دارند که برای شکل‌گیری شخصیت‌های فرهنگی آنها باید برنامه‌ریزی دقیقی انجام شود. البته توجه به قرآن کریم در خانواده‌ها بارها از سوی مقام معظم رهبری تاکید شده است و باید برای تحکیم بنیان خانواده‌های ایرانی این توجه بیشتر از گذشته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.