قفل شدن دو مسیر اصلی تردد آمبولانس‌ها در اهواز / تاخیر ۱۴ دقیقه‌ای ماموریت‌های اورژانس

عارف شرهانی با اشاره به ترافیک سنگین در بلوار ساحلی غربی اهواز اظهار کرد: این محدوده مسیر خط اصلی تردد آمبولانس‌های فوریت‌های پزشکی و ارجاع بیماران بدحال به بیمارستان گلستان در کمترین زمان است اما با بسته شدن پل فولاد، شرایط ترافیک در این مسیر بسیار سنگین شده است.

وی افزود: بسته شدن پل فولاد علاوه بر کاهش آستانه صبر و تحمل مردم در شرایط گرما و افزایش راندمان مصرف بنزین، موجب تاخیر ۱۰ تا ۱۴ دقیقه‌ای در ماموریت‌های اورژانس شده است.

شرهانی گفت: در اوج ترافیک در زمان بازگشایی و تعطیلی ادارات در ساحلی غربی (حد فاصل پل پنجم تا پارک قوری) ترافیک شدیدی ایجاد می‌شود و شرایط به گونه‌ای شده که آمبولانس‌ها در ترافیک گرفتار می‌شوند.

وی افزود: مرکز اورژانس اهواز نیز در ضلعی از میدان دانشگاه قرار دارد و آمبولانس‌ها از این محل به ماموریت اعزام می‌شوند. این محدوده دومین مسیر تردد آمبولانس‌ها به بیمارستان گلستان است که به دلیل احداث پروژه میدان دانشگاه، این مسیر نیز قفل است؛ زمانی که آمبولانس‌ها از ایستگاه به ماموریت اعزام می‌شوند ترافیک سنگینی وجود دارد و ماموریت‌ها را با تاخیر انجام می‌دهند.

سخنگوی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تصریح کرد: تنها این دو مسیر برای رسیدن به بیمارستان گلستان وجود دارد و این مسائل موجب شده است که ماموریت‌های اورژانس با ۱۰ تا ۱۴ دقیقه تاخیر انجام شود در حالی که ماموریت‌ها در شهرها باید در مدت سه تا ۱۲ دقیقه انجام شود. پیش از این، میانگین ماموریت‌های اورژانس در اهواز ۱۱ دقیقه بود که اکنون با این وضعیت ترافیک، به ۲۵ دقیقه رسیده است.

 

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.