الزام استفاده از ماسک در اجتماعات و جلسات / ورود از مرزها تنها با کارت واکسیناسیون و تست PCR

ولی‌الله حیاتی روز دوشنبه ٢٠ تیرماه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا، اظهار کرد: در جهان موج جدیدی از کرونا در حال وقوع است و این موج قطعا به سمت ما نیز خواهد آمد، باید تدابیر لازم جهت مقابله با این سویه در نظر گرفته شود و کنترل‌های جدی را ایجاد کنیم تا با خسارت کمتری مواجه شویم.

وی افزود: در یک مقطع عادی‌انگاری افزایش یافت به گونه‌ای که از ماسک استفاده نمی‌شد اما اکنون باید شرایط عادی‌انگاری کنار گذاشت و استفاده از ماسک در اجتماعات و جلسات الزامی شود.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان عنوان کرد: فرمانداران، ستادهای شهرستانی را با قدرت تشکیل دهند و بازدیدهای مشترک در شهرستان‌ها نیز تقویت شود.

حیاتی ادامه داد: واکسیناسیون مسئله بسیار مهمی است لذا کسانی که واکسن نزده‌اند و یا واکسن تاخیری هستند حتما مراجعه و واکسیناسیون خود را تکمیل کنند.

وی بیان کرد: معیار ما طرح جامع مدیریت هوشمند بیماری کرونا در بستر سامانه ایران من بوده و مبنای رعایت پروتکل‌ها و برگزاری اجتماعات بر اساس رنگ‌بندی شهرها است.

حیاتی با بیان اینکه رعایت پروتکل‌ها در اجتماع و ادارات کاهش یافته است، تصریح کرد: بازرسی از ادارات شروع شود و مدیران ادارات نیز موظف هستند در قالب رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در قالب دستورالعمل های صادره جدی بگیرند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان گفت: در مرزها نیز افرادی که وارد کشور می‌شوند یا کارت واکسیناسیون یا تست PCR منفی داشته باشند.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی آبادان مراقبت‌های سندرومیک را در مرز شلمچه و دانشگاه جندی شاپور در مرز چذابه انجام دهند و تست‌های رپید و کنترل‌های مرزی صورت بگیرد تا با چالش جدی مواجه نشویم.

حیاتی خاطر نشان کرد: اگر مسئله رعایت پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیریم و در واکسیناسیون اهتمام ویژه‌ای به خرج داده شود می‌توانیم به خوبی در مواجهه با سویه جدید این موضوع را مدیریت کنیم.

وی ادامه داد: اگر عادی‌انگاری صورت بگیرد و رعایت پروتکل‌ها و واکسیناسیون را جدی نگیریم قطعا با چالش مواجه خواهیم شد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان در پایان افزود: خوشبختانه در بحث کرونا دستورالعمل‌های مشخصی در خصوص رنگ‌بندی‌ها و پروتکل داریم و باید آن‌ها را دنبال کرده و از اعمال مدیریت جزیره‌ای و منطقه‌ای پرهیز کنیم.

 

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.