تعمیرات سالیانه واحد مواد اولیه ۲ انجام شد

فرزاد خماسی زاده رئیس نت گندله سازی ۲ در گفت و گو با خبرنگار روابط‌عمومی در تعریف تعمیرات سالیانه گفت: تعمیرات اساسی سالیانه عملیاتی گسترده و حیاتى برای بازگرداندن تجهیزات و قطعات به شرایط کارکرد مطلوب و بهینه است. تعمیرات امسال‌ در واحد گندله سازی ۲، از ۱۹ بهمن‌ماه ۱۳۹۹ آغاز و در مدت ۳۵ روز به‌ صورت ۲۴ ساعته انجام شد.
وی افزود: نگهداری و تعمیرات از فعالیت‌های راهبردی و تخصصی است که به طور معمول با رویکرد سالم و آماده بکار نگه داشتن تجهیزات، بهبود عملکرد و بهره‌برداری اقتصادی از کارخانه به اجرا درمی‎آید. بازدید و پایش مدون تجهیزات، انجام تعمیرات دوره‌ای و برنامه‌ای، اجرای فعالیت‌های پیشگیرانه و بکارگیری مدل‌های تحلیل پیشگویانه و روش‌هاى CM از جمله ابزار کارآمدی است که نگهداری و تعمیرات بهینه و مطلوب در سایه آن محقق می‌شود.
خماسی زاده در ادامه بیان داشت: در این دوره از تعمیرات، تجهیزات کارخانه به‌ ویژه تجهیزات اصلی از جمله نسوز کوره، دیواره و برنرها بصورت اساسی با مصرف حدود ۲۰۰ تن نسوز بازسازی شدند. ریل‌های رفت و برگشت کوره و ریل‌های قوسی کوره تعویض شدند. دیسک‌ها و فن‌های گندله‌سازی نیز بازسازی و تعمیر شد.
وی اذعان داشت: یکی دیگر از فعالیت‌های تاثیرگذار اجرای طرح  سرند فیلتر‌کیک بود. امیدواریم اجرای این طرح به افزایش آماده‌بکاری واحد و کاهش هزینه‌های تعمیراتی منجر شود. کنترل دانه‌ بندی (درجهت بهبود کیفیت)، که این طرح به طور کامل از سوی کارشناسان  واحد گندله‌سازی طراحی، ساخت و نصب شد. از دیگر طرح‌ها می‌توان به  ارتقا سیستم اتوماسیون اشاره کرد، که با همکاری واحد اتوماسیون مرکزی شرکت فولاد خوزستان اجرا شد. کنترل سطح پالت در جهت بهبود  کیفیت نیز از جمله طرح‌‌های کاهش توقفات، افزایش بهره‌وری و کنترل و بهبود کیفیت بوده، که از سوی واحد پروژه‌ها و با همکاری این واحد اجرا شد.
رئیس نت گندله سازی ۲ درباره تاثیر تحریم‌ها و محدویت‌های ویروس کرونا بر روند اجرای تعمیرات گفت و افزود: در سال‌های اخیر و با توجه به شرایط تحریم، توانستیم با تکیه بر توان متخصصان داخلی و تعبیر شعار ما می‌توانیم،‌  نود درصد قطعات مورد نیاز را از قطعه‌سازان داخلی تامین کنیم. با افتخار اعلام می‌کنیم، در مجموعه فولاد خوزستان با تکیه بر کار گروهی و حمایت همه‌جانبه‌ی مدیریت، تهدید‌های تحریم را به فرصت تبدیل کنیم. از طرفی با توجه به الزام رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در شرایط کرونایی،‌ تمهیدات ویژه‌ای برای به حداقل رساندن انتقال ویروس به کار گرفته شد. بخشی از کارکنان پیمانکار این واحد نیز درگیر کرونا گشته که با برنامه ریزی به‌ هنگام و مناسب، رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و دستورالعمل‌ها کیمته مبارزه با کرونا، این واحد توانست بر اساس زمان بندی پیش بینی شده، پروژه تعمیرات را به انجام رساند.
خماسی زاده خاطر نشان کرد: علی‌رغم محدودیت زمان فعالیت‌های اجرایی و تراکم بسیار نیروها، خوشبختانه تعمیرات بدون حادثه‌ی فردی و تجهیزاتی و با  ۲۳۵۰۰۰ نفر ساعت فعالیت مستمر اجرا شد.

رئیس نت گندله سازی ۲ در پایان سخنان خود با بیان اینکه تعمیرات سالیانه یک فعالیت گسترده در زمان محدود است، از بخش‌ها و واحدهای:  امور قراردادها، کمیسیون معاملات، متره و برآورد، ارزیابی پیمانکاران، خدمات پرسنلی، حمل ونقل، ماشین‌آلات‌، واحد نسوز، ایمنی، کارگاه مرکزی، خرید، بازرسی فنی، توزیع و تعمیرات برق، اتوماسیون مرکزی، حراست و دفتر برنامه‌ریزی بخش که در به انجام رساندن این دوره از تعمیرات نقش به سزایی داشتند، تشکر نمود.

2

62

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.