انتقاد پاشازاده از فرهاد مجیدی/ خودمان را مرکز استقلال ندانیم

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی پاشازاده مدیر ورزشی باشگاه استقلال باوجود درخواستی که برای برگزاری جلسه با فرهاد مجیدی سرمربی این تیم داشت، در نهایت نتوانست این دیدار را انجام بدهد.

پاشازاده در این خصوص گفت: هیچ چیزی بزرگ‌تر از نام استقلال نیست. هرچه داریم از نام استقلال است. منِ نوعی دنبال سهم خواهی نیستم. این چه ادبیات بدی است که ایجاد کرده‌اند. اتفاقات بدی در باشگاه رخ داده است که دارد عادی می‌شود. مگر جواد زرینچه کم بازیکنی بوده است؟ مگر اینجا خانه جواد نیست؟ مگر پرویز مظلومی برای این تیم زحمت نکشیده است؟ مگر این علامت چهاری که -به هواداران پرسپولیس- نشان می‌دهیم زحمت مظلومی نبوده است؟

معاون ورزشی باشگاه استقلال تاکید کرد: متاسفانه اصل فوتبال یعنی لذت بردن را از طرفداران استقلال می‌گیریم. من آمده‌ام به استقلال کمک کنم. مدیر فنی در فوتبال اروپا وجود ندارد. علی پروین درست گفته بود که مدیر فنی کشک است. مدیر فنی یعنی همان دستیار و اینجا اسمش را عوض کرده‌اند. تعریف معاون ورزشی این است که بین کادر فنی – بازیکنان و کادر مدیریتی باشد. مدیر ورزشی در فوتبال دنیا تعریف شده است مثل «مالدینی» در باشگاه میلان و «ندود» در باشگاه یوونتوس.

پاشازاده ادامه داد: به عنوان یک دوست به فرهاد زنگ زدم و از او دعوت کردم. به عنوان مدیر ورزشی هم نامه کتبی زدم تا بیاید هماهنگی کند و ببینم چه می‌خواهد تا بنده هم از مدیریت مطالبه کنم.

وی گفت: همان پیراهنی که من پوشیدم را فرهاد هم پوشیده است. با تمام وجودم از فرهاد حمایت کردم. فرهاد خودش این تیم را بسته است و آن را می‌شناسد و باید بالای سر تیم بماند. مدیریت باشگاه با وجود باخت استقلال در فینال حذفی و شکست مقابل الهلال پشت فرهاد ایستاد. من هم حمایت کردم و منطقی پشت او ایستادم که بماند و کارش را انجام بدهد.

پاشازاده با انتقاد غیرمستقیم از مجیدی تصریح کرد: اینکه یک روز اسم ما را روی سکوها صدا می‌کردند و بازوبند می‌بستیم و محبوب بودیم یعنی اینکه الان از استقلال بزرگ‌تر هستیم؟ یا اگر منِ مهدی پاشازاده نباشم استقلال می میرد؟ خیر از این خبرها نیست. سرنوشت استقلال به یک نفر گره نخورده است. خودمان را مرکزیت استقلال ندانیم و کمی تعامل داشته باشیم و خودمان را به بعد و قبل از استقلال تقسیم نکنیم.

وی در پاسخ به این سئوال که فرهاد مجیدی از چه چیزی دلخور است؟ گفت: واقعاً نمی‌دانیم. نظرم این است که فرهاد تنها است و باید کمکش کرد. بنده از جنس فرهاد و دوستش هستم. من در استقلال بزرگ‌تر و کاپیتانش بودم. روزی که فرهاد به استقلال آمد رابطه خوب و خانوادگی با هم داشتیم.

پاشازاده درباره اینکه شاید مجیدی او را از جنس مدیران استقلال می‌داند، تاکید کرد: وظایف باید تعریف شده باشد. ما زیرمجموعه وزارت ورزش هستیم و بعد از آن هیات مدیره، مدیرعامل، کادر فنی و بازیکن وجود دارد. مجیدی با سه مدیرعامل کار کرده است. نمی‌شود وقتی حکم می‌گیریم بخندیم و عکس یادگاری بگیریم و بعدش بگوییم اینها بد هستند.

معاون ورزشی باشگاه استقلال در خصوص وضعیت مدیریت فعلی این باشگاه تاکید کرد: آقایان ملکیان و مظلومی در هیات مدیره هستند. هنوز استعفای مددی قبول نشده است. اصلاً این استعفا پذیرفته شده باشد یا نشده باشد؛ حرف من با طرفداران است. یکسری اتفاقات بد در استقلال افتاده و دارد می‌افتد. خودم انتقاد می‌کردم که اگر مشکلی هست با هواداران در میان بگذاریم. نظرم این است: اینکه تجمع و از یکسری آدم‌های واقعی سوء استفاده کنیم معلوم است که کسی نمی‌آید مدیرعامل استقلال شود. من چرا باید مدیرعامل شوم و فحش بخورم؟ یکسری را از فحاشی می‌ترسانند.

پاشازاده اظهار کرد: داریم به خودمان «پشت پا» می زنیم. بعداً نگوییم رقیب ما (پرسپولیس) فلان کار را کرد. ما خودمان چقدر به هم کمک می‌کنی؟ امروز افشین پیروانی مدیر تیم پرسپولیس گفت که مشکلات زیادی در این تیم هست ولی به خودمان کمک می‌کنیم.

«آیا در صورت جدایی مددی، شما هم از استقلال جدا می‌شوید؟» پاشازاده در پاسخ به این سئوال گفت: چه یک روز، چه یک سال باشم کارم را به درستی انجام می‌دهم و چیزی برایم مهمتر از استقلال نیست. نه از کسی می‌ترسم و نه به کسی باج می‌دهم. اگر استقلال را دوست داریم باید گذشت کنیم و پایین‌تر بیاییم. نمی‌توانم با اسپانسر درگیر شوم. آنها بیشتر از آنچه لازم بوده کمک کرده‌اند. باید با سرپرست هم تعامل کنم. نمی‌توانم با همه دعوا کنم. دود این اتفاقات به چشم استقلال و هوادار می‌رود.

معاون ورزشی باشگاه استقلال تاکید کرد: به هوادار حق می‌دهم ناراحت باشد. از مدیریت می‌خواهم قوی‌تر باشد. از فرهاد هم می‌خواهم آرامش حفظ کند. هرکسی باید وظایف خودش را بداند.

پاشازاده که با برنامه «ورزش و مردم» گفتگو می‌کرد، در خصوص محرومیت و جریمه فرهاد مجیدی از سوی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال گفت: هنوز به اتفاق نظر نرسیدم. امروز فدراسیون تعطیل بود. شنبه کسانی که این رای را دادند باید خودشان دلیلش را بگویند. باشگاه نظر خودش را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.