۞ نکته آموزشی:
اغلب مردم با چنان عجله و شتابي به سوي داشتن يك زندگي خوب حركت مي كنند، كه از كنار آن رد مي‌شوند.
Saturday, 3 December , 2022
امروز : شنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۱ - 10 جماد أول 1444
شناسه خبر : 403693
  پرینت تاریخ انتشار : 01 دی 1400 - 15:02 |

آفریقای جنوبی به دنبال فرآوری “سنگ آهن سبز”

پایگاه خبری معدن نیوز -توجه صنعت فولاد جهان به یافتن راهکارهای پایدار تولید فولاد سبز منجر به ترغیب آفریقای جنوبی به تولید و فرآوری سنگ آهن سبز شد.

آفریقای جنوبی به دنبال فرآوری “سنگ آهن سبز”
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

آفریقای جنوبی به دنبال فرآوری "سنگ آهن سبز"

پایگاه خبری معدن نیوز -توجه صنعت فولاد جهان به یافتن راهکارهای پایدار تولید فولاد سبز منجر به ترغیب آفریقای جنوبی به تولید و فرآوری سنگ آهن سبز شد.

به گزارش معدن نیوز –توجه صنعت فولاد جهان به یافتن راهکارهای پایدار تولید فولاد سبز منجر به ترغیب آفریقای جنوبی به تولید و فرآوری سنگ آهن سبز شد.

 به نقل از وب سایت گلوبال ماینینگ اگرچه ممکن است تولید فولاد سبز در آفریقای جنوبی رویایی دور به نظر برسد اما می تواند به صادرات سنگ آهن سبز در میان مدت دست یابد.

در حالی که روند جهانی به سمت یافتن راه حل های پایدار برای کاهش آلایندگی پیش می رود، در بیست و ششمین کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد(کاپ۲۶)، شرکت های معدنی و تولیدکنندگان فولاد امکان”سبزسازی “صنعت فولاد و در نتیجه آن سبز سازی بخش سنگ آهن را مورد توجه قرار دادند.

صنعت فولاد ۷ درصد از انتشار گاز دی اکسید کربن جهان را دارد. موسسه مشاوره ای وود مکنزیWood Mackenzie در گزارش ماه اوت اعلام کرد: باید انتشار کربن در بخش فولاد ۷۵ درصد کاهش یابد تا بتوانیم گرمایش جهانی را به ۲ درجه سانتیگراد محدود کنیم. این امر مستلزم کاهش انتشار دی اکسید کربن از محدوده ۳ میلیارد تن در سال ۲۰۲۰ به حدود ۷۸۰ میلیون تن تا سال ۲۰۵۰ میلادی است.

۵ شرط

وود مکنزی طی گزارشی دستیابی به این هدف را مستلزم رسیدن به ۵ نتیجه دانست که عبارتند از: دو برابر کردن مصرف قراضه در فولادسازی، سه برابر کردن تولید و مصرف آهن اسفنجی، کاهش میانگین جهانی انتشار کربن در کوره قوس الکتریکی تا ۷۰ درصد،کاهش شدت آلایندگی کوره بلند تا ۳۰ درصد و نیز جذب و ذخیره ۴۵ درصد از انتشار کربن باقیمانده.

این در حالی است که یکی از مشکلات پیش روی تولید سنگ آهن سبز در آفریقای جنوبی را می توان آغاز واقعی طرح های زیرساختی عنوان کرد. تامین انرژی مورد نیاز و نیز افزایش ظرفیت حمل و نقل از دیگر مشکلات آفریقای جنوبی برای دستیابی به تولید سنگ آهن سبز است.

   لینک کوتاه خبر:  

برچسب ها
به اشتراک بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.