سطح خدمات در مناطق حاشیه‌ای اهواز باید افزایش یابد

محمد خانچی در نود و چهارمین جلسه شورای شهر اهواز که در خصوص برنامه سالانه خدمات شهری در چارچوب اعتبارات و بودجه دستگاه‌های مختلف برگزار شد، اظهار کرد: اهواز ویترین خوزستان است و هر کارکرد در این شهر می‌تواند الگویی برای همه شهرها باشد و حتی در سطح ملی تاثیرگذار باشد.

وی افزود: یکی از چالش‌های ویژه در خوزستان ناهماهنگی بین دستگاه‌ها در زمان اجرای پروژه‌های زیربنایی است که تلاش کرده‌ایم این هماهنگی به سطح مطلوب برسد تا در زمان انجام کار با کمترین تعارضات دستگاهی رو به رو باشیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: خیلی زشت است که در گذشته می‌دیدیم شهرداری با هزینه زیاد جایی را آسفالت می‌کرد اما بعد از آن، مخابرات در همان منطقه عملیات فیبر نوری و سپس شرکت گاز عملیات خط لوله را اجرا می‌کرد؛ چنین چیزی برای یک جامعه مهندسی که باید همه کارها را بر اساس برنامه انجام دهد، زیبنده نبود و نیست.

خانچی افزود: چنین نشست‌های هماهنگی توسط شورای شهر ماهیت اصلی کار شوراها است. همیشه گفته‌ایم شورای شهر، شورای شهرداری نیست و باید همه موضوعات مختلف شهری را مورد بررسی قرار دهد تا با هماهنگی خوبی، خدمات به مردم ارائه شود.

وی با تاکید بر هماهنگی همه دستگاه‌های خدمت‌رسان در حال فعالیت در محدوده اهواز، عنوان کرد: زمان به سرعت می‌گذرد و چشم به هم بزنیم می‌بینیم فرصت خدمت از ما گرفته شده و نتوانسته‌ایم منشاء خیر و برکت باشیم و باید پاسخگوی مردم و خدا در مورد کم‌کاری‌هایمان باشیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان بیان کرد: هدف دولت، توسعه همه جانبه خوزستان است و این دولت عزم و اراده جدی در این خصوص دارد به گونه‌ای که در روزهای ابتدایی حضور استاندار خوزستان در محل خدمت، یکی از نخستین جلسه‌های خود را با شورا و شهرداری برگزار کرد که این موضوع نشان از عزم و اراده مدیریت استان برای حل مشکلات اهواز است. باید این کلانشهر به الگوی خوب منطقه‌ای و ملی تبدیل شود بنابراین باید همه دستگاه‌ها برنامه‌های خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند تا در اجرای کارها هماهنگ باشند.

وی تصریح کرد: بحث مناطق حاشیه‌ای و کم برخوردار باید اولویت همه دستگاه‌ها باشد؛ برخی از این محلات اهواز شناسایی شده‌اند و باید با برنامه‌ریزی انجام شده و در کوتاه‌ترین زمان، سطح خدمات در این مناطق به مناطق دیگر برسد که مستلزم این است که دستگاه‌ها کارهای زیربنایی را هم‌راستا با شهرداری انجام دهند تا دوباره‌کاری نشود.

خانچی افزود: علاوه بر موضوعات خدمات شهری، باید هماهنگی در مورد حوزه‌های دیگر از جمله حوزه فرهنگی، اجتماعی و ورزشی نیز ایجاد شود.

وی با بیان اینکه توسعه حمل و نقل عمومی باید یکی از اولویت‌های جدی در سال آینده باشد، گفت: کارها در این زمینه باید از امسال آغاز شود و تا سال آینده به حد مطلوب برسد. دستگاه‌ها باید نهایت همکاری را با شهرداری و مدیریت شهرداری داشته باشند تا در کوتاه‌ترین زمان اتفاقات خوبی در این زمینه رقم زده شود.

 

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.