لیست خروج استقلال برای نیم فصل دوم/ پنج بازیکن روی لبه تیغ

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد مجیدی در نشست خبری پیش از دیدار مقابل مس رفسنجان اولین کُدهای نقل و انتقالاتی نیم فصل تیمش را داد و خبر از جذب احتمالی دو بازیکن خارجی برای این تیم داد. دو بازیکنی که گفته می‌شود یکی از آنها حتماً هافبک میانی و بازیساز است. همچنین مجیدی تاکید کرد یکی از دو بازیکن خارجی مد نظر این تیم آسیایی است. گفته می‌شود دیگر بازیکن مد نظر این تیم یک برزیلی است.

باتوجه به اینکه لیست استقلال جای خالی ندارد، بدیهی است آبی‌ها ناچارند به ازای هر بازیکن جدیدی که به خدمت می‌گیرند، بازیکنی را از لیست خود خارج کنند و این سئوال پیش می‌آید که بازیکنانی که قرار است با نظر کادر فنی استقلال برای نیم فصل دوم از این تیم خارج شوند کدام هستند.

هرچند طبیعی است که استقلال هنوز به صورت رسمی هیچ لیست خروجی نداشته باشد، اما مشخص است این لیست به صورت ذهنی برای کادر فنی مشخص است و به موقع اسامی این نفرات اعلام خواهد شد.

شاید با نگاهی به عملکرد بازیکنان این تیم در نیم فصل اول، نحوه و میزان استفاده از آنها بتوان به صورت تقریبی در این خصوص گمانه زنی کرد.

فرهاد مجیدی در ۱۴ بازی که در نقش سرمربی با تیمش در لیگ برتر به میدان رفته از ۲۷ بازیکن استفاده کرده است که پرکار ترین آنها سیاوش یزدانی با ۱۲۴۷ دقیقه و کم کارترین آنها ابوالفضل جلالی با ۶ دقیقه حضور در میدان است.

سیستم استقلال مبتنی بر استفاده از ۳ مدافع مرکزی، ۲ هافبک دفاعی، یک هافبک میانی (پشت مهاجم)، دو وینگر و دو مهاجم است و مهره چینی مجیدی در ۱۴ بازی نخست تیمش در لیگ برتر که با آنها صدرنشین لیگ برتر شده، تاحدودی سلیقه وی را مشخص می‌کند.

 لیست خروج استقلال برای نیم فصل دوم/ پنج بازیکن روی لبه تیغ
رشید مظاهری در نیم فصل نخست تنها در هفته دوم مقابل ذوب آهن به میدان رفت

مظاهری محتمل‌ترین خروجی
مجیدی مدتهاست که حتی رشید مظاهری را در لیست بازی هم قرار نمی‌دهد و عملاً مشخص شده دروازه‌بان اول استقلال سید حسین حسینی باتجربه و دروازه‌بان دوم علیرضا رضایی جوان است. پس مظاهری می‌تواند یکی از محتمل‌ترین خروجی‌های استقلال در نیم فصل دوم باشد به خصوص که گفته می‌شود مذاکراتی جدی برای تعویض این دروازه‌بان با مدافع راست فولاد هم صورت گرفته و ممکن است این بده بستان بین دو باشگاه صورت گیرد.

یک مدافع روی لبه تیغ
در بین مدافعان کناری استقلال متین کریم زاده کمتر از دیگران مورد استفاده قرار گرفته است. این مدافع چپ پا تنها یک نیمه (نیمه اول دیدار مقابل گل گهر) به میدان رفت که به دلیل عملکرد نه چندان خوب در نیمه دوم جای خود را به جعفر سلمانی داد.

باتوجه به عدم استفاده از این بازیکن، بعید نیست نام او به عنوان یکی از خروجی‌های استقلال در نیم فصل دوم قرار گیرد.

خداحافظی تلویحی یک چپ پا
به جز متین کریم زاده یک چپ پا دیگر استقلال هم می‌تواند روی لبه تیغ باشد و او کسی نیست جز بابک مرادی. با اینکه مجیدی در نشست خبری بعد از بازی مقابل مس رفسنجان از نظر اخلاقی و فنی نسبت به این بازیکن اعلام رضایت کرد، اما خیلی‌ها پست اینستاگرامی او در واکنش به خط خوردن از لیست بازی مقابل مس را خداحافظی تلویحی‌اش از استقلال دانستند.

مرادی در نیم فصل نخست تنها در یک بازی به عنوان بازیکن جانشین به کار گرفته شد و جمع دقایق حضور او در بازی به ۱۳ دقیقه می‌رسد. این آمار نشان می‌دهد مرادی هم برای ادامه همکاری با آبی پوشان حاشیه امنیت ندارد و چه بسا در صورت جذب یک بازیکن به جای او، از لیست این تیم خارج شود.

هافبک میانی و کم کار
با اینکه سعید مهری نسبت به بابک مرادی قدری بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است، اما آمار او هم برای ادامه همکاری چندان امیدوار کننده نیست. مهری تنها در ۳ بازی مورد استفاده قرار گرفته و جمع دقایق حضورش در میدان نیز ۷۸ دقیقه است.

مهری مقابل گل گهر در هفته ششم در ترکیب اصلی قرار گرفت و از ابتدای نیمه دوم جای خود را به ارسلان مطهری داد. او در هفته اول نیز تنها یک دقیقه فرصت بازی پیدا کرد و در هفته دوم نیز ۳۲ دقیقه مقابل ذوب آهن به میدان رفت.

باتوجه به اینکه مهدی پور و نیک نفس بیش از سایر هافبک‌های میانی استقلال مورد اعتماد مجیدی هستند و بیش از سایرین حاشیه امنیت دارند و در کنار آنها هم روزبه چشمی به همراه آرش رضاوند حضور دارد، شاید به ازای جذب یک هافبک میانی بازیساز سعید مهری شانس کمتری نسبت به دیگران برای ادامه همکاری داشته باشد.

مهاجمی نزدیک به درب خروج
محمد رضا آزادی مهاجمی که در ابتدای این فصل به جمع آبی پوشان پیوست، تنها در یک بازی لیگ (هفته ششم مقابل گل گهر)، مورد استفاده قرار گرفت. آزادی در آن بازی در ترکیب اولیه قرار گرفت و ۸۶ دقیقه هم در میدان بود که این اولین و آخرین موردی بود که با پیراهن استقلال در لیگ برتر به میدان رفت.

آمار و عملکرد آزادی در نیم فصل اول نشان می‌دهد او نیز می‌تواند یکی از گزینه‌های خروج این تیم برای نیم فصل دوم باشد.

تنها بازیکنی که به میدان نرفت
فرهاد مجیدی از ۲۷ بازیکن در نیم فصل اول استفاده کرد و تنها بازیکنی که در لیست آبی پوشان بود و هرگز مورد استفاده قرار نگرفت، فردین رابط هافبک پشت مهاجم این تیم بود.

رابط هم چندی پیش با انتشار پستی در فضای مجازی به صورت تلویحی جدایی‌اش برای نیم فصل دوم را تایید کرد و او نیز می‌تواند یکی از گزینه‌های خروج از لیست آبی پوشان باشد.

 لیست خروج استقلال برای نیم فصل دوم/ پنج بازیکن روی لبه تیغ
ارسلان مطهری کمتر از آن چیزی که انتظار می‌رفت مورد استفاده قرار گرفت

تکلیف نامشخص دو مهاجم
هرچند ارسلان مطهری و امین قاسمی نژاد مهاجمان اسم و رسم داری هستند که کمتر از حد انتظار مورد استفاده قرار گرفته‌اند، اما بسیار بعید است این دو بازیکن برای نیم فصل دوم از جمع آبی پوشان جدا شوند.

مطهری تنها دو هفته اول در ترکیب اصلی قرار گرفت و پس از آن تنها در نقش بازیکن جانشین و در دقایق پایانی به بازی رفت و جمع دقایق حضور او در میدان از ۳۱۲ دقیقه تجاوز نمی‌کند. مطهری در این دقایق بازی ۲ بار گلزنی کرده است.

امین قاسمی نژاد هم که مقابل مس رفسنجان اولین گل خود را برای استقلال به ثمر رساند، تنها ۲۶۶ دقیقه برای آبی پوشان بازی کرده است.

دیگر بازیکنان کم کار
در لیست بازیکنان استقلال هستند نفرات دیگری که نسبت به دیگران کم کار تر بوده‌اند، اما احتمال اینکه آنها در لیست خروجی قرار داشته باشند زیاد نیست. از جمله آنها می‌توان به رضا آذری، ابوالفضل جلالی، امیر علی صادقی، سبحان خاقانی و آرمان رمضانی اشاره کرد.

این بازیکنان نفراتی هستند که گاهی در ترکیب ثابت مورد استفاده قرار گرفته یا از جمله نفراتی هستند که در نقش بازیکن جانشین عملکرد خوبی ارائه داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.