مدیران ۱۰ سال اخیر مقصر حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا هستند

ستار همدانی در گفتگو با خبرنگار مهر و در پاسخ به این پرسش که نیم فصل اول لیگ را چگونه دیدید و آیا پیشرفتی در آن بوده است یا خیر گفت: به نظر من پیشرفت زمانی مشخص می‌شود که برای همه محسوس باشد اما متأسفانه در فوتبال ما به دلیل مشکلات زیادی که وجود دارد و ریشه‌ای حل نمی‌شود پیشرفت قابل محسوسی به وجود نیامده است.

وی افزود: داشتن برنامه ریزی دقیق، ساختار درست و عملکرد مثبت می‌تواند باعث پیشرفت فوتبال شود که در فوتبال ما به ندرت شاهد این فاکتورها هستیم. شاید تنها پوئن مثبت لیگ ما تا پایان دور رفت، آرامش آن بود. بازی‌ها در زمان معین برگزار شد و تیم‌ها می‌دانستند که چگونه خود را آماده دیدار برابر حریفانشان کنند.

وی در مورد حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان و اینکه چه کسی مقصر است گفت: اگر بخواهیم به این موضوع به صورت جدی نگاه کنیم باید قبول کنیم که تمام مدیران ما در ۱۰ سال گذشته مقصر این اتفاق بوده اند. بی ثباتی در مدیریت، مشکلات مالی، نداشتن برنامه‌های دراز مدت، انتخاب غلط مدیران و نبود شایسته سالاری باعث شد تا فوتبال ما ضربه بدی بخورد.

این کارشناس فوتبال ادامه داد: غیر فوتبالی‌ها به فوتبال ورود کردند و آدم‌های بزرگ که خاک خورده فوتبال بودند خانه نشین شدند و همین حضور غیر فوتبالی‌ها باعث شد لطمه‌های جبران ناپذیری به فوتبال ما وارد شود. در این روزهای سخت بهتر بود غرور و تکبر را کنار می‌گذاشتیم، وعده و وعید بیهوده به مشتاقان فوتبال نمی‌دادیم و تلاش می‌کردیم تا مشکلات برطرف شود اما در نهایت دیدیم که به دلیل نداشتن امکانات کافی و مشکلاتی که به راحتی از آن گذشته بودیم سرخابی‌هایی که همیشه در لیگ قهرمانان حضور داشتند از این مسابقات کنار گذاشته شدند.

مدیران ۱۰ سال اخیر مقصر حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا هستند

همدانی در مورد عملکرد استقلال در نیم فصل اول لیگ بیست و یکم گفت: قبل از هر چیز به کادر فنی، بازیکنان و هواداران استقلال تبریک می گویم. آبی‌ها فصل پرفراز و نشیبی را آغاز کردند. در چند سال گذشته مشکلات مدیریتی باعث شد تا استقلال ثبات نداشته باشد و مشکلات، آنها را زمین گیر کند.

وی ادامه داد: با آمدن سردار آجرلو او تلاش زیادی کرد تا استقلال آرامش خود را پیدا کند. به این تیم سر و سامان داد. اعتماد به نفس در استقلال به وجود آمد و دیدیم که آبی‌ها در نیم فصل اول با داشتن بهترین خط دفاع، خط حمله، بیشترین گل زده و کمترین گل خورده و بدون باخت، صدرنشین نیم فصل اول باشند. البته استقلال هنوز نقاط ضعفی دارد که باید آنها را در تعطیلات نیم فصل برطرف کند. چند بازیکن از استقلال در حال جدا شدن هستند. بنابراین باید نفراتی به تیم اضافه شوند که بتوانند نقاط ضعف را پوشش دهند. استقلال در خط دفاع دروازه بان و هافبک عملکرد خوبی داشته اما در خط حمله نقایصی وجود دارد که داشتن شروع نیم فصل دوم کادر فنی باید آن را برطرف کند.

وی در پایان مورد دیدار روز سه شنبه استقلال برابر پیکان از مرحله یک هشتم جام حذفی گفت: پیکان یک تیم خوب و گردن کلفت است. بازی با نود ارومیه درس بزرگی به استقلال داد که خود را از پیش برنده نداند. فوتبال با کسی تعارف ندارد. بنابراین آبی‌ها باید هشیارانه مقابل پیکان بازی کنند. این تیم را دست کم نگرفته و با آنالیز حریف خود به مصاف این تیم رفته تا بتوانند با پیروزی برابر حریف قدرتمند خود یک گام دیگر به قهرمانی در جام حذفی نزدیک شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.