عزیزی‌خادم:فدراسیون بدهکار و بی‌اعتبار راثروتمند و بااعتبار کردیم

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، شهاب الدین عزیزی خادم، رییس فدراسیون امروز در گفتگوی برخط با روسای هیات فوتبال استانها ضمن تبریک به مناسبت ولادت امام علی (ع) و روز پدر گفت: امام علی نماد تلاش، احقاق حق و تلاش برای گسترش عدالت است. امیدوارم عملا پیرو راستین مولا امیرالمومنین باشیم.

عزیزی خادم مهمترین صحبت هایش را با روسای هیات ها به شرح زیر مطرح کرد:

– تبدیل فدراسیون بدهکار به فدراسیون ثروتمند که هم در بعد نتیجه گیری، ایجاد زیرساخت، توجه به استان‌ها و استعدادیابی موفق عمل کرده است. خوشحالیم با عبور از یک فدراسیون بدهکار امروز به یک جایگاه امیدوار و الگوی توسعه ورزش در کشور تبدیل شدیم. با رفتن به جام جهانی مبلغی حدود ۴۰۰ میلیارد تومان به حساب فدراسیون واریز درآمدزایی شده که بعد از گذر از این تحریم های ظالمانه این پاداش را برای فوتبال ملی هزینه خواهیم کرد. ما می توانستیم مثل خیلی ها عمل کنیم و این درآمد را به عنوان دستمزد سرمربیان میلیون دلاری پرداخت شود، اما این کار را نکردیم و همین دلیل فدراسیون از بدهی به ثروت رسیده است. همچنین با تلاش‌های صورت گرفته میزبانی بعد از حدود ٢ سال به ایران برگشت.

– نتیجه گیری تیم‌های ملی فوتبال، فوتسال، ساحلی و بانوان در ۱۱ ماه گذشته قابل توجه است. تقریبا غیر از تیم ملی مردان همه تیم ها در ۲ سال گذشته تعطیل شده بودند. شخصیت فوتبال ایران در بعد ملی و فراملی بازسازی شده است.

– تاریخ‌سازی تیم‌های ملی فوتبال بانوان و مردان برای همیشه در فوتبال این کشور ثبت خواهد شد. یکی در راهیابی به جام ملت‌های آسیا برای اولین بار و دیگری سریع ترین صعود آسیا به جام جهانی رقم خورد. در این مسیر کمترین زحمت را بنده کشیدم. با اینکه در کوران رقابت های مختلف در بخش مردان و زنان بودیم، اما خیلی از تیم های ملی به تورنمنت های مختلف مردان، زنان و فوتسال در مقدماتی جام جهانی، جام ملت های آسیا و جام جهانی فوتسال بودیم این اتفاق ها افتاد. رسمی و آسیایی در حد بضاعت فوتبال ایران اعزام شدند. اگر هم تیمی اعزام نشد به دلیل همه گیری کووید ۱۹ بوده است و آن تورنمنت لغو شد.

– روز گذشته با آقای محمد دادکان جلسه ای داشتم و در آن دیدار هم ایشان و هم بنده بر این نکته تاکید کردیم که فدراسیون ملی جای تسویه حساب‌های ‌شخصی نیست. برای همه ی مردم است. مبنای آن بر تلاش و عدالت و پشتکار بنا نهاده شده و هر کسی در فوتبال ملی کاری کند سرباز جان‌برکف ایران و مردم شان است. برخی اتهامات بی پایه و اساس برای آنانی کاربرد دارد که نه لطف خداوند و نه تلاش تیم مدیریت و نه اعضای کادر فنی تیم های ملی و نه بازیکنان سربلند این سرزمین را نمی بینند. فوتبال چیز پنهانی ندارد.

گفتگوی رئیس فدراسیون با روسای هیات‌های  استانی

– روزی که با کمک شما و رای اعتماد سایر اعضای مجمع به فدراسیون آمدم کمتر از ۲۰ میلیون تومان در خزانه بود و چند میلیون دلار بدهی داخلی و خارجی داشت. در این مدت بخش اعظمی از معوقات تیم های ملی را که تعهد گذشته بود، پرداخت کردیم. تا امروز دهها میلیارد تومان از بدهی انباشته و مالیاتی فدراسیون پرداخت شده است. پشتوانه بنده همراهی و مشارکت خانواده فوتبال است. در این مدت بخش اعظمی از معوقات تیم های ملی را که تعهد گذشته بود، پرداخت کردیم.

– ارزان ترین صعود به جام جهانی رقم خورده و همان گونه که با شما وعده کردم عواید حاصل از این صعود باید به استان ها به عنوان بازوی محرک فوتبال ملی بیاید. برای گره خوردن استان ها با فوتبال ملی تدابیر ویژه ای اندیشیده شده و شاید مهم ترین آن در حوزه اجرا استعدادیابی باشد.

– تهیه هواپیمای رایگان و اختصاصی برای تیم های ملی مردان و زنان از دستاوردهای مهم این ۱۱ ماه است. که برای اولین بار رقم خورده است و جا دارد از آقایان موسوی و حدادیان تشکر کنم.

– معرفی کیش به عنوان پایگاه زیرساخت های فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی ملی بخشی از دیگر از فعالیت هاست که برای اولین بار رقم خورده است. در طول این ۱۱ ماه ۴ بار تیم های ملی فوتبال، فوتسال و بانوان برای اولین بار اردوی آماده سازی خود را در کیش برگزار کرده اند. همین جا باید از مراتب تشکر ویژه خود را از آقای دکتر سعید محمد اعلام کنم که در تفاهم نامه ای که طی روزهای گذشته با ایشان امضاء کردیم ۵ زمین تمرینی که یکی از آن چمن هیبرید خواهد، دو زمین فوتبال ساحلی، یک سالن فیزیوتراپی و یک سالن تمرینی با سرمایه گذاری بیش از ۱۴۰ میلیارد تومان در این منطقه تا پایان مردادماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

– تفاهم نامه ای با فدراسیون فوتبال قطر امضا کردیم که طی آن تیم های ملی فوتبال کشورمان می تواند از امکانات قطری ها به عنوان میزبان جام جهانی آینده استفاده کنند. این قرارداد مهمترین قرارداد بین المللی فوتبال ایران است چرا که این کشور برای ساخت اسپایر در ایران اقدام خواهد کرد و در زمینی به مساحت ۲۵ تا ۳۰ هکتار این زیرساخت در مجموعه ورزشی آزادی ساخت خواهد شد.

– نقشه ساختمان فوتبال برای شروع عملیات اجرایی پس از ماهها کار کارشناسی توسط یک تیم طراح توانمند و متخصص در آکادمی ملی فوتبال روبه اتمام است و انشاءالله طی هفته های آینده وارد فاز عملیاتی خواهیم شد.

– در این مدت بخش بزرگی از تبلیغات محیطی به باشگاهها واگذار شده و سعی کردیم تمام فرصت های اقتصادی فوتبال را شناسایی کنیم. در شرف عقد قرارداد نهایی با حامی مالی هستیم. دستمزد داوران ۴۰۰ درصد افزایش یافت و به آنها پرداخت شد. به همین دلیل می گویم ثبات در این ۱۱ ماه به فوتبال ملی برگشت.

– فدراسیون فوتبال در این مدت موفقیت های بی سابقه ای را رقم زده که مردم آن به واقفند، این پیروزی ها مصادره شدنی نیست، چون متعلق به ملت بزرگ ایران است.

– حضور ستاره های فوتبال ایران همچون باقری، مهدوی کیا، شمسایی و هاشمیان در کنار تیم های ملی بخشی از دستاوردهای این ۱۱ ماه است. البته ناگفته نماند بنظرم قهرمانان واقعی کشور شهدای ما هستند به همین دلیل به برکت وجود قطره قطره خون این عزیزان سرمان بلند است و آسایش داریم.

– من به حق منتخبان شما در هیات رییسه احترام می گذارم. در روزهای سخت در کنار من بودند. جا دارد از زحمات این عزیزان تشکر کنم. این حق قانونی همکاران من در هیات رییسه است و ان شالله روز پنجشنبه فوتبال ملی بتواند سربلند از آزمون پیش رو بیرون بیاید.

– موضوع عدم شفافیت باوجود مصوبه‌ها از سوی دوستان بیان شد که متاسفانه به کلی گویی ها بسنده کرده اند و تا این لحظه هیچ سند متقنی در این مورد ارائه نشده است. اما پیش تر هم گفته ام که بنا و مبنای این فدراسیون بر شفافیت در همه حوزه هاست و در هر موردی موضوعی وجود داشته باشد، نه تنها برای اعضای هیات رییسه که برای تک تک اعضای محترم مجمع، همکاران شما در فدراسیون فوتبال با افتخار حاضر به پاسخگویی و شفاف سازی هستند. معتقدم این فدراسیون از مظلوم ترین فدراسیون های تاریخ ایران است، اما دعا کنیم همیشه مظلوم باشیم.

– موضوع حسابرسی تا تیرماه از مواردی است که بارها در رسانه ها به آن تایید شده است. آیا فدراسیون خود می تواند مستقلا حسابرسی کند؟ آیا غیر از این است حسابرس مستقل باید این کار را انجام داده و در مجمع آینده به اعضای محترم اعلام کند. خداوند عالم ناظر برگفتار و عمل و قلب آدمها است. در تاریخ فوتبال ایران این همه موفقیت بی سابقه بوده است. عملکرد ما در این ۱۱ ماه قابل اندازه گیری است. جا دارد از تمام روسای قبلی فدراسیون فوتبال تشکر کنم. به هر صورت ما هم مبرا از عیب نیستیم.

– این روزها حذف پرسپولیس و استقلال را بهانه کره اند و می گویند نکند برای فوتبال ملی چنین اتفاقی بیفتد. حتی کسی که طرفدار این دو تیم هم نباشد می داند که مشکل این تیم ها برای امروز و دیروز و این فدراسیون و آن فدراسیون و این دولت و آن دولت نیست. موضوعی است که باید ریشه ای حل شود. جالب است مدعیان این ادعاها حتی نتوانستند از امور روزمره یکی دو تیم بربیایند. آن هم با حدود ده برابر کردن هزینه ها! باید بگویم فدراسیون فوتبال، مدعی فوتبال ملی است. از التهاب، افترا و تهمت پرهیز کنیم. بدون شک این موفقیت ها در سایه لطف الهی و تلاش همه عزیزان بوده است.. فوتبالی که کام ملت را شیرین کرده است را تلخ نکنیم. امکاناتی که امروز فوتبال دارد و ثروتمند شده است و این سرمایه را در دل استانها خواهیم برد. ان شاءالله با کمک یکدیگر بتوانیم برنامه ریزی کاملی در این فضای ایجاد شده بکنیم. از این اجماع حداکثری و نگاه عدالتی که در فوتبال ملی در حال حاضر بوجود آمده است، خیلی خوشحالم. تا روزی که در کنار شما که رکن اصلی فوتبال هستید، این اهداف را جلو خواهم برد.

– دو بازی دیگر نیز از مسابقات جام جهانی هنوز باقی مانده است. بعد از آن قرعه کشی رقابتهای جام جهانی را داریم. امیدوارم بتوانیم این فضا را مدیریت کنیم. هر کسی هر رفتاری از آن سر بزند، باید مسئولیتش را بپذیرد. امیدوارم آخرت مان را برای دنیای دیگران نفروشیم و این موضوع بسیار مهمی است. با عشق و افتخار کنار شما هستم. بخصوص در این دو هفته گذشته قوی تر از قبل در کنار من بودید. بعد از این دو بازی در سال آینده برای توسعه فوتبال در استانها برنامه ریزی خواهیم کرد. برای اولین بار است که در استانها این امر مهم اتفاق می افتد.

– همه تلاش هایی که تاکنون شده برای سربلندی نام ایران بوده است و ان شالله از این پس نیز این اتفاق بیفتد. اگر موفقیتی حاصل شده در سایه لطف خداوند، دعای خیر ملت، رهبری داهیانه مقام معظم رهبری، حمایت های دولت جمهوری اسلامی ایران و مجلس محترم شورای اسلامی، رسانه ها و بویژه رسانه ملی بوده و تلاش خانواده فوتبال بوده است. فوتبال اتاقی شیشه ای است که درب آن بر روی همه باز است و می توانند مواردی که مد نظرشان است را مطرح کنند و ما هم بی لکنت به حول قوه الهی پاسخگو هستیم. در فوتبال ملی به یک معماری و نوسازی ساختاری جدید رسیده‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.