جزئیاتی از خرید جدید پرسپولیس/ مهاجم ازبکستانی و چند تناقض

به گزارش خبرنگار مهر، باشگاه پرسپولیس روز گذشته اعلام کرد «شیرزود تمیروف» مهاجم ازبکستانی که سابقه بازی برای تیم پاختاکور را دارد، به تهران آمده و بعد از انجام تست‌های پزشکی قراردادش را با پرسپولیس ثبت خواهد کرد.

حضور تمیروف در پرسپولیس گمانه زنی‌هایی را درباره زمان فسخ قراردادش با باشگاه پاختاکور ایجاد کرده است که در صورت درست بودن این گمانه زنی‌ها، پرسپولیس در مسابقاتی که از این بازیکن استفاده کند دچار دردسر خواهد شد.

تمام ماجرا به زمان فسخ قرارداد تمیروف بر می‌گردد. طبق قوانین نقل و انتقالات، بازیکنی می‌تواند به عنوان سهمیه آزاد به لیگ ایران بیاید که قبل از اتمام پنجره نقل و انتقالات لیگ برتر، تکلیف قراردادش را با تیم سابق خود مشخص کند؛ خواه این قرارداد با باشگاه سابق تمام شده باشد و یا با توافق بازیکن با باشگاه به پایان رسیده باشد. فصل نقل و انتقالات زمستانی فوتبال ایران از ۲۶ دی آغاز شد و تا ۲۳ بهمن ادامه داشت.

در واقع اگر بازیکن خارجی قصد اضافه شدن به تیمی از داخل ایران را داشته باشد باید پیش از ۲۳ بهمن (۱۲ فوریه) قراردادش را فسخ کرده باشد اما وضعیت پیرامون قرارداد تمیروف مبهم است. این ابهام از آنجا ناشی می‌شود که تمیروف در هفته‌های اخیر با پاختاکور در اردوی آماده سازی ترکیه حضور داشت و طبق گزارش سایت این باشگاه، حداقل در دو مسابقه بازی کرده است. یکی از این بازی‌ها ۳۰ بهمن برگزار شده یعنی یک هفته بعد از پایان نقل و انتقالات پرسپولیس.

خبرنگار مهر برای بررسی بیشتر این موضوع سراغ «بهزود» مدیر رسانه‌ای باشگاه پاختاکور رفت تا اطلاعات بیشتری را درباره زمان فسخ قرارداد تمیروف کسب کند. بهزود در این مصاحبه تاکید کرد که مهاجم ازبکستانی، در تاریخ ۱۰ فوریه (۲۱ بهمن – دو روز قبل از پایان نقل و انتقالات ایران) قراردادش را با پاختاکور فسخ کرده است.

جزئیات جدید از خرید جدید پرسپولیس/ مهاجم ازبکستانی و چند تناقض
تمیروف

بهزود در حالی این ادعا را مطرح کرد که پاختاکور از ۵ فوریه (۱۶ بهمن) به ترکیه رفته و تمیروف هم همراه این تیم حضور داشته است. مدیر رسانه‌ای پاختاکور می‌گوید حضور بازیکنان بدون قرارداد در اردوی خارجی طبیعی تلقی می‌شود اما مشخص نیست پاختاکور چرا باید برای بازیکنی که تحت قراردادش نیست، هزینه کند، او را با خود به اردوی خارجی ببرد و حتی در مسابقاتی که برای باشگاه در حکم آماده سازی فصل را دارد بازی بدهد!

تناقض دیگر صحبت‌های مدیر رسانه‌ای پاختاکور به این بخش از صحبت‌هایش بر می‌گردد که می‌گوید تمیروف از ماه ژانویه به مدیران باشگاه پاختاکور گفته است می‌خواهد قراردادش را فسخ کند اما این اتفاق رخ نداده! از سوی دیگر باشگاه پرسپولیس تا همین هفته گذشته به دنبال جذب مهاجمان دیگری از جمله یک مهاجم پرتغالی بود که اگر او را جذب می‌کرد، اصلاً بحثی از تمیروف به میان نمی‌آمد.

به نظر می‌رسد باشگاه پاختاکور در حال پنهان کردن بخشی از واقعیت‌ها در ماجرای تمیروف است و می‌طلبد که باشگاه پرسپولیس اطلاعات دقیق‌تری را از فدراسیون فوتبال ازبکستان مطالبه کند.

مشروح گفتگوی خبرنگار مهر با بهزود مدیر رسانه‌های پاختاکور در ادامه می‌آید:

* خبرگزاری مهر – سئوالی که برای رسانه‌های ایرانی پیش آمده این است که شیرزود تمیروف چه زمانی قرارداد خود را با پاختاکور فسخ کرد؟

– بهزود: اگر اشتباه نکنم ۱۰ فوریه.

* اما تمیروف آن زمان در اردوی پاختاکور در ازبکستان بود. او حتی در بازی‌های تدارکاتی به میدان رفته است. چطور بعد از فسخ قراردادش چنین کاری کرده است؟

– مشکلی برای فسخ قرارداد و حضور در مسابقات تدارکاتی برای حفظ فرم و آمادگی خوب وجود ندارد. برخی از بازیکنان ما در ترکیه در مسابقات دوستانه شرکت و سپس قرارداد امضا کردند.

* پرسپولیس دقیقاً چه زمانی به تمیروف پیشنهاد داده است؟

– او به عنوان بازیکن آزاد پاختاکور را ترک کرد. شاید پرسپولیس با مدیر برنامه‌های او تماس گرفته است.

* تمیروف دقیقاً چه زمانی به باشگاه پاختاکور اعلام کرد که می‌خواهم قراردادم را فسخ کنم؟

– در ژانویه!

جزئیات جدید از خرید جدید پرسپولیس/ مهاجم ازبکستانی و چند تناقض

* با این حساب چرا تمیروف در همان ماه ژانویه قراردادش را فسخ نکرد و از پاختاکور جدا نشد؟ چرا او همراه تیم به ترکیه آمد و در تمرینات پیش فصل شرکت کرد؟

– باشگاه این موضوع را با تمیروف در میان گذاشت و سپس قرارداد خود را فسخ کرد. وقتی مشخص شد تمیروف می‌خواهد به لیگ خارجی برود، باشگاه تصمیم گرفت به او اجازه جدایی بدهد.

* این صحبت‌ها کمی تناقض دارد. به نظر می‌رسد قرارداد این بازیکن بعد از ۱۲ فوریه فسخ شده است و او تا همین چند روز پیش نه از ایران و نه هیچ تیم دیگری پیشنهادی نداشته است.

– نه. او در ماه ژانویه درباره پیشنهاد خارجی صحبت کرد. نمی‌دانستیم از کدام باشگاه پیشنهاد دارد اما او گفت از ایران و کشورهای دیگر پیشنهاداتی دریافت کرده است.

* پرسپولیس تا هفته گذشته به دنبال جذب مهاجمان دیگری بود؛ از جمله یک مهاجم پرتغالی که حضورش در ایران در آخرین لحظات منتفی شد. به همین دلیل است که می‌توان گفت باشگاه ایرانی برنامه‌ای برای جذب تمیروف نداشته و اگر این‌طور بود سراغ بازیکن پرتغالی نمی‌رفت. آیا این موضوع کمی مشکوک نیست؟

– نمی‌دانم کدام باشگاه به تمیروف پیشنهاد داده است، اما شنیده‌ام که او پیشنهادی از ایران دارد. او درباره ایران و کشورهای دیگر صحبت می‌کرد.

* به هر حال این اتفاق افتاده و تمیروف به ایران آمده است. بگذریم. پاختاکور در لیگ قهرمانان آسیا با سپاهان همگروه است. آیا از این تیم شناخت دارید و آماده این رقابت‌ها هستید؟

– ما سپاهان را به خوبی می‌شناسیم، قبلاً هم با آنها بازی کرده بودیم. الان هم بازی‌های سپاهان را می‌بینیم. آنها در آخرین بازی در دربی برابر ذوب آهن به تساوی بدون گل رسیدند.

جزئیات جدید از خرید جدید پرسپولیس/ مهاجم ازبکستانی و چند تناقض
تصویری از بازی دوستانه پاختاکور با دیناموکیف در ترکیه

* آیا بازی‌های دیگر لیگ ایران را هم زیر نظر دارید؟

– بله به خاطر عزیز امانوف ما بازی‌های استقلال را هم می‌بینیم، منظورم رسانه‌ها و هواداران فوتبال ازبکستان است. سپاهان مربی خوبی دارد که در این باشگاه خیلی خوب عمل کرده است.

* آیا می‌دانید که قرار است عربستان احتمالاً میزبان بازی‌های گروه شما در لیگ قهرمانان آسیا است؟

– بله، فکر می‌کنم عربستان میزبان مسابقات خواهد بود.

* آیا مشکلی با میزبانی عربستان ندارید؟

– خیر مشکلی با این موضوع نداریم. امیدوارم همه چیز از نظر سازمان دهی مسابقات خوب باشد.

* به عنوان سئوال پایانی؛ آیا ازبکستان هم برای گرفتن میزبانی لیگ قهرمانان آسیا درخواستی ارائه کرده بود؟

– اطلاعاتی در این مورد ندارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.