نهضت آسفالت در ۱۴۰۲ ادامه می یابد؛ تغییرچهره اهواز با آسفالت خیابانها

«پیش‌بینی می‌شود امسال حدود ۲.۵ میلیون مترمربع در سطح معابر شهر اهواز آسفالت شود.» معاون فنی و عمرانی شهرداری اهواز در حالی از آسفالت این حجم گسترده در خیابانها و معابرشهری اهواز خبر می دهد که سال گذشته نیز شهرداری بیش از یک میلیون و صدهزارمترمربع آسفالت انجام داده و وضعیت بسیاری از خیابانها و معابر شهری بویژه در مناطق کم برخوردار شهر را بهبود داده است. حالا معاون شهردار از پیش‌بینی بودجه یک هزار میلیاردی برای آسفالت معابر اهواز خبر داده و گفته است: با توجه به وضعیت خیابان‌ها و وجود چاله‌ها در خیابان‌ها، آسفالت به یک خواسته عام تبدیل شده است بنابراین اعضای شورای شهر اهواز، سال گذشته ۳۰۰ میلیارد تومان اصلاحیه در بودجه آسفالت داشتند که این موضوع موجب تحرک در زمینه آسفالت شد و روند خوبی در این زمینه داشتیم. از سوی دیگر با ورود آسفالت سرد، حدود ۱۵ هزار چاله با این آسفالت پر شد.

وی افزود: سال گذشته حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار مترمربع آسفالت انجام شد که قسمتی از کار در معابر و شهرک‌هایی بود که سال‌ها خاکی بودند یا در مناطقی مانند کمپلو که بیش از ۲۰ سال آسفالت آن‌ها ترمیم نشده بود. ترمیم نوارهای حفاری در پی آسیب‌های ناشی از اجرای طرح شبکه فاضلاب نیز در این زمینه انجام شد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری اهواز گفت: در این زمینه از دو مجموعه محرومیت‌زدایی و بازآفرینی استفاده شده است. در منطقه ۷ شهرداری اهواز سال‌ها آسفالت انجام نشده بود اما سال گذشته حدود ۲۵۰ هزار مترمربع آسفالت در این منطقه انجام شد.

حسینی بیان کرد: امیدواریم با بودجه یک هزار میلیاردی که امسال برای آسفالت پیش‌بینی شده است بتوانیم به بهبود نسبی در سطح شهر برسیم. پیش‌بینی می‌شود حدود ۲.۵ میلیون مترمربع از سطح معابر شهر اهواز آسفالت شود.

وی عنوان کرد: مجددا در برنامه داریم آسفالت سرد وارد کنیم و برنامه‌ریزی شده است که در مدت ۲۰ روز بخش عمده چاله‌های شهر پر شوند و مشکل را برطرف کنیم.

همزمان مدیرکل روابط عمومی شهرداری اهواز نیز از ادامه نهضت آسفالت خیابانها و معابر شهر خبر داده و در صفحه مجازی خود اعلام کرده است: «در سال۱۴۰۱ بیش از یک میلیون و صدهزار مترمربع از معابر شهری که عمدتا از مناطق کم برخوردار بودند آسفالت شد. حجم اجرای آسفالت در سال جاری هم حدود دو میلیون و پانصد هزار مترمربع پیش بینی شده که انشاءالله منجر به آسایش و رفاه اهوازی های عزیز شود.»

بنظر می رسد شهرداری اهواز از سال گذشته برنامه خاصی را برای آسفالت خیابانها و معابر شهری شروع کرده است بگونه ای که هر ساله در بودجه شهرداری اعتبارات کلانی به این موضوع اختصاص داده می شود. سال گذشته حجم گسترده ای از آسفالت خیابانها انجام شد که باعث بهبود شرایط عبورو مرور در مرکز استان شده است. بخش مهمی از توجه شهرداری اهواز به مناطق حاشیه شهر و مناطق کم برخوردار معطوف شده و به نظر می رسد شهرداری هدف گذاری هایی برای تکمیل این پروسه و رفع مشکل دیرینه آسفالت خیابانهای شهر انجام داده و چهره شهر در حال تغییر است. شهرداری اعلام نموده در سال ۱۴۰۲ نیز بصورت ویژه ای موضوع آسفالت را در دستور کار قرار داده و بنظر می رسد یکی از موضوعاتی که در سالهای گذشته موجبات نارضایتی شهروندان را ایجاد می کرد حالا در حال رفع شدن است و ادامه این روند باعث افزایش رفاه و آسایش شهروندان شود. در سالهای گذشته یکی از عمده ترین دلایل نارضایتی مردم اهواز، وضعیت آسفالت خیابانها بود و امید می رود با اجرای برنامه های آسفالت در سال جدید، چهره شهر نیز تغییر کند و با افزایش رضایت شهروندان، مشارکت آنها در اداره امور شهر نیز افزایش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.