قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار | تصمیم مهم بانک مرکزی؛ سقف فروش ارز به مردم ۵ هزار یورو شد/ نرخ دلار در تابلوی صرافی ها و بازار متشکل چقدر شد؟

به گزارش نبض بورس؛ فعالان بازار ارز در چهارمین روز هفته، شاهد نوسان محدود قیمت دلار و یورو در صرافی های بانکی بر اساس سامانه سنا بودند. این در حالی است که میانگین نرخ حواله دلار در سامانه نیما، پس از صحبت های رئیس کل بانک مرکزی، همچنان ۲۸۵۰۰ تومان درج شده است.

بازار متشکل ارزی؛ نوسان کاهشی دلار 

بر اساس اعلام بازار متشکل ارزی، شروع بازار امروز، نرخ دلار (امروز سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱) به رقم ۴۳۱۱۵ تومان رسیده است که با احتساب سود یک درصدی نرخ دلار در صرافی ها به رقم ۴۳۵۴۷ تومان رسید که نسبت به روز کاری اندکی تغییر دارد. این در حالی است که با توجه به سیاست جدید ارزی بانک مرکزی مبنی بر فروش ارز تا سقف ۵ هزار یورو در صرافی ها، قیمت توافقی دلار و یورو از سایت بازار متشکل ارزی از روز سه شنبه هفته قبل حذف شد. 

امروز قیمت یورو نیز در بازار متشکل به رقم ۴۶۸۴۷ تومان و نرخ فروش آن در صرافی ها نیز ۴۷۳۱۶ تومان تعیین شد.

تحلیل فرزین از سه روز خاص در بازار ارز

رئیس کل بانک مرکزی در توئیتر از گزارش عملیات احیای ثبات ارزی در کشور نوشت و اعلام کرد: «ما یک روز خوب، یک روز معمولی و یک روز ناپایدار را در عملیات #احیای_ثبات قیمت ارز گذراندیم. در فرصت آخر هفته تیم بانک مرکزی با بررسی‌ عوامل و رفع اشکالات به مداخله و نرخ‌سازی خود ادامه خواهد داد.»

تصمیم مهم بانک مرکزی؛ سقف فروش ارز به مردم ۵ هزار یورو شد

بانک مرکزی در دومین روز بهمن اعلام کرد: در راستای مدیریت بازار ارز و به منظور پاسخگویی به نیاز‌های مردم، امکان فروش ارز به مردم تا سقف ۵ هزار یورو یا معادل آن به سایر ارز‌ها برای صرافی‌های دارای مجوز معتبر از بانک مرکزی، از محل منابع خریداری شده مجاز شد. از روز سه‌شنبه مورخ ۴ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، صرافی‌ها می‌توانند نسبت به خرید ارز به صورت اسکناس از اشخاص حقیقی و حقوقی تحت سرفصل «تامین نیاز‌های ضروری» اقدام نمایند. صرافی‌ها همچنین مجازند نسبت به فروش منابع تامین شده از این محل به اشخاص حقیقی ایرانی (بالای ۱۸ سال) و حقوقی مقیم به صورت یک بار در سال برای هر مشتری و پس از احراز هویت وی تا سقف ۵ هزار یورو یا معادل آن به سایر ارز‌ها در سرفصل «تامین نیاز‌های ضروری» اقدام نمایند.

از این بانک‌ها می‌توان ارز خرید

بانک مرکزی اعلام کرد: از روز شنبه مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۰۸، علاوه بر صرافی‌های مجاز، شعب منتخب بانک‌های ملی ایران، ملت، تجارت، سپه و صادرات ایران نسبت به فروش ارز در سرفصل تأمین نیازهای ضروری در سقف معادل ۵۰۰۰ یورو اقدام خواهند کرد.

فرزین: دلار نیمایی ۲۸۵۰۰ تومان است

فرزین رئیس کل جدید بانک مرکزی در اولین صحبت های خود با بیان اینکه در سامانه نیما ارز حاصل از صادرات نفت، پتروشیمی و برخی بنگاه‌ها عرضه می‌شود و بر اساس آمار روزهای اخیر روزانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون دلار در این سامانه مبادله شده است، گفت: از شنبه (۱۰ دی ماه) ارز را با نرخ ثابت ۲۸۵۰۰ تومان در این سامانه عرضه خواهیم کرد و حتماً در هفته پیش رو عرضه ارز را افزایش می‌دهیم و تلاش می‌کنیم که کلیه نیازهای تجاری کشور را در این سامانه تامین کنیم.

توصیه تحلیل‌گران به معامله‌گران چیست؟

با وجود، توصیه تحلیل گران این است که معامله‌گران باید از خرید و فروش‌های هیجانی خودداری کنند. وضعیت بازار به گونه‌ای است که هر لحظه امکان تغییر مسیر وجود دارد. تحلیل‌گران به معامله‌گران توصیه می‌کنند که به صورت پله‌ای اقدام به خریدوفروش کنند. زیرا ریسک بازار این روزها در بالاترین سطح قرار دارد.

 

قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | ورود دوباره دلار به کانال ۲۴/ پیش بینی قیمت دلار از دو منظر

آخرین نرخ های دلار و یورو در صرافی های بانکی بر اساس سامانه سنا

در معاملات چهارمین روز هفته (سه شنبه ۱۱ بهمن ماه ۱۴۰۱) بازار ارز و بر اساس اطلاعات سامانه سنا بانک مرکزی، هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی همچون ملی و مجاز سطح کشور به نرخ ۳۰۴۱۶ تومان از مردم خریداری و در مقابل به قیمت ۳۰۶۹۳ تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته می شود.

همچنین امروز هر اسکناس یورو در این صرافی‌ها به قیمت ۳۳۰۵۴ تومان از مردم خریداری و در مقابل به نرخ ۳۳۳۵۵ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته می شود.

نرخ حواله دلار و یورو چقدر شد؟

در معاملات امروز، نرخ خرید حواله دلار آمریکا ۲۸۲۴۳ تومان و نرخ فروش حواله دلار آمریکا نیز ۲۸۵۰۰ تومان تعیین شد. همچنین نرخ خرید حواله یورو به رقم ۳۰۶۹۳ تومان و نرخ فروش حواله یورو نیز به رقم ۳۰۹۷۱ تومان رسیده است که نسبت به روز قبل، افزایش دارد.

قیمت لحظه ای دلار و یورو در بازار امروز + قیمت انواع سکه