سخنی با دلاویز/ ساسان به برنده تبریک بگو!

بهنام عکاشه؛

سلام جناب دلاویز

جنابعالی در یک سخنرانی در جمع هوادارانتان پس از شکست، اظهاراتی عنوان نموده اید که در بخشی از آن احتمالا به مطلب اینجانب اشاره ای کرده و نتیجه ای مطابق میل خود گرفته اید.

شما فرموده اید رسانه رسمی آقای تاجگردون اعتراف نموده که شکست را رسما پذیرفته است. در این باب چند نکته ضروری به نظر می رسد.

۱- رسانه من و خود من هیچگاه عضو هیچ حزب،  دسته یا حتی ستاد انتخاباتی هیچ فردی یا جریانی نبوده ایم و روابطم با جریان اصلاح طلبی و شخص آقای تاجگردون و رفتار سیاسی شان همواره در سطح سمپاتیک بوده و این علقه با همه نقدها، بیش از مسائل اعتقادی، به عملکرد ایشان در حوزه های مختلف ربط دارد که پیش از این بارها درباره آن توضیح داده ام.

۲- رسانه رسمی آقای تاجگردون و پیج شخصی ایشان در دسترس بوده و مواضع رسمی ایشان را منتشر می نماید. حتی کمپین ایشان هیچ علاقه ای به بازنشر این مطلب نداشته و اتفاقا انتقادات فراوانی متوجه اینجانب و رسانه ام از جهت بزرگنمایی اتفاقات روزجمعه کرده اند و از انتقادات طیف حامی شما بیشتر نگران شدند.

شما چند گزاره از چندین پاراگراف را انتخاب و سعی دارید با تکیه بر آن کمپین تان را موفق ارزیابی نمائید.

اما درباره پاراگراف های زیر اشاره ای ننموده اید.

اما از ۸ صبح تا ۵ زمانی سخت برای تاجگردون و هوادارانش بود. آنها که تا ۱۲ شادمان از رقابتی یک طرفه بودند به تدریج و تا ساعت ۳ قافیه را باخته می دیدند. بیرون صندوق ها همه چیز عادی بود ولی در داخل هیچ چیز معلوم نبود.

انگار آن روز و احتمالا شب گذشته اش، برای تاجگردون طالع نحسی بود که سنگین ترین شکست زندگی اش را به او تحمیل می کرد.

جناب دلاویز شما به نگرانی های پیش و حین برگزاری انتخابات اشاره ای نکرده اید. من نیز تا کنون با لحاظ مسائل اجتماعی و سیاسی این کار را نکردم. ولی موضوع نبود نماینده کاندیدای رقیب تان که موضوعی بنظرم بی سابقه بود واقعا نگرانی های زیادی برای سلامت انتخابات بوجود آورده بود. شاید اگر دخالت ها و فشارها برای افزودن بازرسین و نمایندگان آقای تاجگردون نبود همین سطح نظارت هم از بین می رفت و مشخص نبود چه می شود.

فرموده اید هیچ تصرفی در چینش صندوق ها نداشته اید. ضمن بدگمانی به این سخن، متذکر شوم جریان حامی تان ماه ها پیش از ورود جنابعالی برنامه خود را برای صندوق ها مدون نموده بود یعنی اگر شما هم نمی آمدید برنامه روز جمعه به ضرر آقای تاجگردون اجرا می شد.

نگرانی ها آنجا بود که بیرون صندوق همه با رقیب حضرتعالی بودند ولی شوربختی آنجا بود که کسی از شایعات درباره شب پیش از انتخابات و سرنوشت تعرفه ها خبری نداشت. روز انتخابات در حوزه ای که رای می دادم چند پیج اینستاگرام را دیدم که تصویر آرا را بدون مهر در دست یک فرد نشان می داد.

کسی شما را متهم نمی کند و برخی از اینها در حد شایعه بود ولی کمپین شما هیچ علاقه ای به تزریق آرامش روانی در جامعه نشان نمی داد. سکوت گورستانی صبح تا عصر جمعه از سوی جریان حامی، عجیب و دلهره آور می نمود.

بحث پول پاشی؛ من‌قضاوت نمی کنم ولی کمپین تان خواسته یا ناخواسته موضوع پول را به عنوان یکی از پوینت های قوی به جامعه تزریق می کرد و همین ها لطمه ای اساسی به وجهه تبلیغاتی جنابعالی زد.

جناب ساسان دلاویز سپاسگزاری از زحمات ستاد خود کاری عالی بود ولی به جای این مباحث بهتر بود به ۴۲ هزار نفر پیروز نیز نگاهی داشته و به برنده انتخابات تبریک می گفتید. شما بدون تبریک به نامزد پیروز عملا سلامت انتخابات را زیر سوال می برید. انتخاباتی که همه ارکان برگزاری آن لااقل مایل به پیروزی رقیب تان نبودند.

من در متون دو سه هفته اخیر، نسبت به سخنان تان و رویکرد غلط خود و کمپین تان هشدار داده بودم و این یکی از عوامل شکست بود. شما همه پل های پشت سر را خراب می کنید و تا وقت باقی است برای وجهه دادن به آینده سیاسی تان، به تصحیح این رویه بپردازید.

سخنان برادر گرامی محسن عزیز در نشست با نفتی ها را دیده و شنیدم. اگر آن رفتار و گفتار برای جنابعالی و ستادتن، پایلوت می شد قطعا نگاه بهتری از سوی جامعه نصیب تان می شد.

پیگیر سلامت انتخابات و احقاق حقوق تان نیز باشید که این حق قانونی شماست.

ولی قبل از آن؛ ساسان به برنده تبریک بگو!

  • هرگز تبریک نمیگه.
    تمام تلاش جناحی که دلاویز بهش ملحق شد حذف تاجگردون به هر صورت ممکنه.
    اول با رد صلاحیت، نشد با انتخابات، نشد با رد سلامت انتخابات، نشد با اعتبارنامه در مجلس.
    چون میدونن در حالت عادی هرگز رقیب تاجگردون نمیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.