دسته: خبر اختصاصی

مقام معظم رهبری: تسامح در مبارزه با فساد، بنوعی همدستی با فاسدان و مفسدان است+فیلم

تسامح در مبارزه با فساد، بنوعی همدستی با فاسدان و مفسدان است. اعتماد عمومی به دستگاههای دولتی و قضائی در گرو آن است که این دستگاهها در برخورد با مجرم و متخلف قاطعیت و عدم تزلزل خود را نشان دهند.

آبان ۱۴, ۱۴۰۲ - 09:12 ادامه مطلب

دشمن دشمن من، دوست من است

سازش با دشمن اول و شکست دشمن دوم می‌تواند به تعادل و پایداری در روابط بین‌المللی و اجتماعی کمک کند. ایجاد اتحاد با دشمنان برای مقابله با دشمن مشترک به تقویت نهادها و افزایش توانمندی‌ها منجر می‌شود. از صلح موقت با دشمنان نیز می‌تواند به تداوم اتحاد و رسیدن به اهداف مشترک کمک کند.

شهریور ۱۲, ۱۴۰۲ - 01:06 ادامه مطلب

علل عدم توفیق ایرانیان در کارهای بزرگ چیست؟

هر دولتی که می آید با وعده های بزرگ برای قورت دادن مشکلات عظیم ، زبان کوچکش را نشان مان می دهد که بگوید از پس قورت دادن ابر مشکلات بر می آید . به نیمه راه نرسیده باید برای زنده نگه داشتن همان ها دست به دامن دوست و دشمن شویم !! این که نمی شود . کاش زمانی برسد که تک تک ما مردم به این آگاهی برسیم که وعده های بزرگ را زود باور نکنیم و برای حل مشکلات مان از سنگ ریزه های جلوی پایمان شروع کنیم . کم کم کوه مشکلات از سر راه همه ما کنار خواهد رفت.

مرداد ۹, ۱۴۰۲ - 13:37 ادامه مطلب

ایا جامعه ایران از منطقه امن روانی خود خارج شده است ؟

آنچه به عنوان پدیده ای جدید در جامعه ایران قابل مشاهد ه است این است که مردم به تدریج از منطقه امن روانی خود خارج شده و در جنبه های مختلف فردی و اجتماعی در حال تحرکات جدیدی برای ایجاد شرایط متفاوتی در زندگی خود و اطرافیان شان هستند . جای تردیدی نیست که همواره مردم و جامعه از حاکمان و سیاستمداران در تغییرات زیربنایی پیشرو تر و پشگام تر هستند و سیاستمداران و حاکمان همیشه در پی مردم حرکت کرده اند . اما این نقطه عزیمت حکومت برای پر کردن فضای خالی ایجاد شده در اثر حرکت های اجتماعی در بازه زمانی مشخص باید انجام شود و حکومت بدنبال مسیر حرکت مردم گام هایی را به پیش بردارد . اگر این گامهای مهم دولت ها به درستی و به موقع برداشته نشود ، شکاف های عمیق اجتماعی شکل خواهد گرفت که در بزنگاه های سیاسی و بحران های ملی ، دست دولت و حکومت را خالی خواهد گذاشت . 

تیر ۲۶, ۱۴۰۲ - 13:02 ادامه مطلب