۞ نکته آموزشی:
اغلب مردم با چنان عجله و شتابي به سوي داشتن يك زندگي خوب حركت مي كنند، كه از كنار آن رد مي‌شوند.
Thursday, 11 August , 2022
امروز : پنج شنبه, ۲۰ مرداد , ۱۴۰۱ - 14 محرم 1444
شناسه خبر : 407806
  پرینت تاریخ انتشار : 07 تیر 1401 - 4:35 |
پارسال صورت گرفت؛

ورود ۷۲۰ هزار پرونده به محاکم قضایی خوزستان

معاون قضایی رییس کل دادگستری خوزستان با بیان اینکه ۷۲۰ هزار پرونده پارسال به محاکم قضایی خوزستان وارد شد گفت: اجرای طرح‌هایی همچون " هر مسجد یک حقوقدان" از ورود تعداد زیاد پرونده به دادگاه جلوگیری می‌کند.
ورود ۷۲۰ هزار پرونده به محاکم قضایی خوزستان
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

حجت‌الاسلام سید مصطفی طباطبایی در آیین افتتاح نمادین طرح ” هر مسجد یک حقوقدان” در مسجد امام حسن مجتبی (ع) اهواز با بیان اینکه با اقدامات حمایتی که انجام گرفت یکهزار و ۵۰۰ پرونده نسبت به سال پیش از آن کمتر وارد دادگاه‌های استان شد افزود: با مشارکت سازمان بسیج حقوقدانان سپاه ولی عصر خوزستان (عج)، طرح هر مسجد یک حقوقدان، برای خدمات رسانی هر چه بیشتر به مردم ارایه می‌شود.

وی گفت: این برنامه از طرف سازمان بسیج حقوقدانان به عنوان متولی اصلی این کار و کانون بسیج قضات استان و کانون حقوق خادمیاران امام رضا(ع) در خوزستان اجرا شده و کارشناسان حقوقی مستقر در این مساجد توسط سازمان بسیج حقوقدانان انتخاب می‌شوند.

معاون قضایی رییس کل دادگستری خوزستان ادامه داد: اگر این طرح به درستی اجرا شود بخش زیادی از مشکلات مدیریت قضایی حل می‌شود.

وی افزود: اگر کسی در طرح دعوای خود مسیر درستی را نرود باعث می‌شود چند ماه کار وی به عقب می‌افتد و اگر مسیر طرح دعوا درست پیموده شود این میزان ورودی پرونده به دادگاه‌ها نخواهیم داشت.

حجت الاسلام طباطبایی گفت: از سازمان بسیج حقوقدانان انتظار داریم پیش از اینکه پرونده‌ها به دادگاه ارسال شود مسایل و مشکلات حقوقی را حل و فصل کنند.

طرح ” هر مسجد یک حقوقدان” به صورت آزمایشی با همکاری سازمان حقوقدانان سپاه ولی‌عصر (عج) خوزستان و کانون بسیج قضات استان و کانون حقوق خادمیاران امام رضا(ع) در استان اجرایی شده است.

منبع: ایرنا

به اشتراک بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.