۞ نکته آموزشی:
اغلب مردم با چنان عجله و شتابي به سوي داشتن يك زندگي خوب حركت مي كنند، كه از كنار آن رد مي‌شوند.
Saturday, 3 December , 2022
امروز : شنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۱ - 10 جماد أول 1444
شناسه خبر : 415161
  پرینت تاریخ انتشار : 09 آبان 1401 - 2:47 |
رئیس اداره حفاظت محیط زیست اهواز عنوان کرد:

شرکت‌های نیشکری در مسیر صیانت از محیط‌ زیست

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان اهواز رویکرد شرکت‌های نیشکری در صیانت از محیط‌زیست را مثبت ارزیابی کرد و بیان داشت، در سال‌های اخیر اقدامات موثری در این راستا انجام شده است.
شرکت‌های نیشکری در مسیر صیانت از محیط‌ زیست
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛
علی بنی عگبه حذف کامل سوخت گازوئیل در چرخه کارخانه‌های شکر را قدمی مهم در مصرف بهینه انرژی و اهداف محیط‌زیستی صنعت توسعه نیشکر دانست.
به گفته او، گاز طبیعی به دلیل نقطه اشتعال بالا دارای آلودگی بسیار محدود یا فاقد آلودگی است که با استانداردهای زیست محیطی برای خروج آلاینده‌ها نیز مطابقت دارد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اهواز ادامه داد: پیش از این شرکت‌های نیشکری در چرخه راه‌اندازی کارخانه تولید شکر، از گازوئیل استفاده می‌کردند که درصدی از آلودگی ایجاد می‌کرد اما اخیرا با بکارگیری گاز مایع ، روند بهتری در کنترل مسائل زیست محیطی ایجاد شده است.
بنی عگبه افزود: بر اساس مصوبات هیات وزیران کلیه شرکت‌های بزرگ باید میزان استفاده از گاز مازوت و ‌مواد نفتی را کاهش دهند که خوشبختانه این موضوع در بیشتر شرکت‌ها انجام شده است.
کشت و صنعت فارابی اولین شرکتی بود که کوره‌های بخار کارخانه‌های شکر به صورت کامل گازسوز کرد و پس از آن در سایر کشت و صنعت‌ها اجرایی شد.
گاز به دلیل احتراق کامل، نسبت به گازوئیل از آلایندگی کمتری برخوردار است و همچنین به دلیل آلایندگی کمتر، سبب افزایش راندمان حرارتی و افزایش طول عمر بویلرها نیز می‌شود.
به اشتراک بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.