۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند، خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید، پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.
Wednesday, 25 May , 2022
امروز : چهارشنبه, ۴ خرداد , ۱۴۰۱ - 24 شوال 1443
شناسه خبر : 406431
  پرینت تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1401 - 9:27 |

۱۰ در ۱۰؛ مصلی همچنان مقبول ناشران است + اینفوگرافی

تهران- در دومین آمایش ایرنا از ۱۰ ناشر فعال در بخش عمومی و کودک و نوجوان در یک تحلیل کلی این نتیجه‌گیری بازتاب داشت که همچنان مولفه‌ «محل برگزاری نمایشگاه»، مصلای امام خمینی(ره) در قاطبه آرای شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی نظر خوب و عالی را به خود اختصاص داده است.

۱۰ در ۱۰؛ مصلی همچنان مقبول ناشران است + اینفوگرافی
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات ایرنا، تحقق درستی و کیفیت هر نمایشگاهی چه در بُعد ملی و چه در حوزه بین‌المللی به مولفه‌های آمایش، پیمایش و نظرسنجی‌های وابسته به آن رخداد وابسته است.

همزمان با برگزاری سی‌ و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) بر آن شد تا با رصد مهمترین مولفه‌ها و مطالبات متکی بر خواست، نظر و نیاز مخاطبان در قالب نظرسنجی با ناشران حاضر در بخش‌های مختلف این رخداد بتواند سهمی مفید در ارائه کیفیت و قدرت برگزاری این دوره نمایشگاه بعد از ۲ سال وقفه به سبب ویروس کرونا در راستای رسالت رسانه‌ای خود ایفا کند.

بر این اساس مولفه‌های ۱۰گانه‌ای از جمله قیمت‌گذاری کتاب‌ها، میزان تخفیف، حضور مردم، چیدمان و دکور غرفه‌ها، خدمات جانبی، عملکرد برگزارکنندگان، موضوع نشست‌ها و تنوع کتاب‌های تازه منتشر شده، محل برگزاری نمایشگاه و میزان فروش را با ناشران حاضر در بخش ناشران عمومی، کودک و نوجوان، دانشگاهی، خارجی و بین‌الملل به تبادل نظر گذاشت.

در این نظرسنجی عدد یک نشان‌دهنده ضعیف‌ترین و عدد ۱۰ نشان‌دهنده عالی‌ترین رویکرد ناشران در مواجهه با مولفه‌های عنوان شده است.

۱۰ در ۱۰؛ مصلای امام (ره) همچنان مقبول ناشران افتاد + اینفوگرافی

در دومین آمایش ایرنا از ۱۰ ناشر فعال در بخش ناشران عمومی و ناشران کودک و نوجوان در یک تحلیل کلی این نتیجه‌گیری بازتاب داشت که مولفه‌هایی همچون محل برگزاری نمایشگاه، میزان تخفیف، تنوع تازه‌های نشر و خدمات جانبی در قاطبه آرای شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی عددهای خوب و عالی را به خود اختصاص داده است.

نکته حائز اهمیت آن است که ناشران حاضر در سی ‌و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در مواجهه با مولفه موضوع نشست‌ها عموماً اطلاعی از این نشست‎‌ها و موضوع‌های آنها نداشتند و در زمینه اطلاع‌رسانی درباره نشست‌ها ناراضی بودند.

در نقطه مقابل مولفه‌هایی همچون چیدمان و دکور غرفه‌ها، حضور مردم، میزان فروش، قیمت‌گذاری کتاب‌ها و عملکرد برگزارکنندگان نمرات متوسط را به خود اختصاص داده و گاهی با بعضی از نقدهای ناشران با عدد ضعیفی روبه‌رو شده است.

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) این نظرسنجی را طی روزهای آتی برگزاری نمایشگاه سی و سوم کتاب تهران ادامه خواهد داد. قطعاً طی روزهای پیش رو با گسترش دامنه ناشران حاضر در این نظرسنجی می‌توان به آرای قطعی و متقن‌تری دست پیدا کرد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.